Kaune įteiktos savivaldybės Kultūros ir meno premijos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. liepos 8 d., ketvirtadienį, Kauno miesto meras priėmė ir apdovanojo savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos šių metų laureatus, kuriems skirtos 10 tūkst. litų premijos.
 
Pasižymėjusiems kauniečiams įteikiami Santakos garbės ženklai, Gerumo kristalai, o meno srities atstovams dar skiriamos ir stipendijos bei Kultūros ir meno premijos.
 
Šiais metais Kultūros ir meno premijos paskirtos choreografei, pedagogei, modernaus šokio propaguotojai, šokėjai Kirai Katerinai Daujotaitei už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą; choro „Cantate Domino“ dirigentui, pedagogui Rolandui Daugėlai už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei grafikos ir spaudos dizainerei Monikai Vilčinskienei už vizualinio meno puoselėjimą, kuri sukūrė didžiulio pasisekimo sulaukusią socialinę reklamą apie Kauną „Kaunas – mano miestas, nesvarbu, kur gyvenčiau“.
 
Apdovanotųjų vardu kalbėjo aktorė Inesa Pauliulytė, šokėjos Kiros Katerinos Daujotaitės dukra, kuri atvyko atsiimti garbingo amžiaus sergančiai motinai skirtą apdovanojimą.
 
„Dėkoju mamos vardu. Ji labai aktyvi pilietė, stebi savo mokinių veiklą. Ji 40 metų puoselėjo modernų šokį, todėl malonu, kad iki šiol neužmiršta. Mano tėvas – politinis kalinys, o motina pati išvyko į tremtį, aš gimiau Norilske. Okupacijos metais motina buvo vadinama buržuazinio meno apologete.
 
Buvęs kultūros ministras Darius Kuolys net atsiuntė atsiprašymą už jos niekinimą okupacijos metais. Malonu, kad yra žmonių, kurie mamą atsimena ir ją vertina“, – kalbėjo I. Pauliulytė.
 
Dirigentas R. Daugėla pasidžiaugė, kad jo vadovaujamas choras dalyvaudamas festivaliuose įgijo daug draugų, todėl ateityje Kaune žada surengti chorų festivalį „Kaunas cantate“.
 
Savivaldybė Kultūros ir meno premijas teikia nuo 2007 m. Pirmaisiais metais buvo įteiktos dvi premijos, 2008 m. – devynios, 2009 – penkios, o šias metais – trys.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra