Kaune iškilmingai pagerbtas Vytauto Didžiojo atminimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trečiadienį (2010-09-08) Vytauto Didžiojo karūnavimo dieną, Kaune, Laisvės alėjoje, garsaus Lietuvos valdovo atminimą pagerbė Vytautų klubas.
 
Minėjimo dalyviams, susirinkusiems prie Vytauto Didžiojo paminklo, buvo priminti Vytauto Didžiojo nuopelnai. Pažymėta, kad joks senovės laikų valstybės vadovas negali jam prilygti nei darbų, nei žygių didvyriškumu. „Malonu, kad šiandien šiame minėjime dalyvauja svečiai iš Lenkijos Myslibožo miesto. Lenkiją ir Lietuvą sieja ne tik kaimynystė, bet ir bendra istorija“, – sveikindamas susirinkusius ir dėkodamas Vytautų klubui už šį bei ankstesnius įsimintinus miestui renginius, sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
 
Jo teigimu, rugsėjo 8-oji – Vytauto karūnavimo diena – byloja ir apie didžiulį Lietuvos valstybės pripažinimą ir apie vilčių žlugimą tapti karalyste, tačiau vis dėlto tai buvo Lietuvos kelias į krikščioniškąjį pasaulį. Vytautas Didysis, nors ir netapo Lietuvos karaliumi, bet buvo Čekijos karalius.
 
„Šiandien mes su dideliu malonumu ir pasididžiavimu skaitome apie Vytauto Didžiojo laikų Lietuvą. Todėl viliuosi, kad ir jaunimas gražiai saugos Vytauto Didžiojo atminimą, su tokia pačia pagarba kalbės apie savo valstybę“, – kalbėjo meras.
 
Prie Vytauto Didžiojo paminklo gėlių padėjo Vytautų klubo vadovas Vytautas Juodka, Kauno meras ir Lenkijos Myslibožo miesto mero pavaduotojas Henrykas Jablonskis. Visiems susirinkusiems koncertą surengė Kauno „Ąžuolo“ katalikiškos vidurinės mokyklos „Gilės“ ansamblis.
 
Šiais metais sukanka 560 metų nuo simboliškos Vytauto Didžiojo karūnavimo dienos.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Lietuvos kunigaikštis, Lietuvos didysis kunigaikštis, Čekijos karalius, Lietuvos karalius Vytautas Didysis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra