„Kaukolė Mazepai“, arba pažintis su „Bibliopolio“ žvaigždyno eksponatu

Autorius: Data: 2020-02-05 , 08:56 Spausdinti

„Kaukolė Mazepai“, arba pažintis su „Bibliopolio“ žvaigždyno eksponatu

www.voruta.lt

2020 m. vasario 6 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks pirmoji paskaita iš ciklo „Bibliopolio“ žvaigždynas“. Paskaitą „Kaukolė Mazepai“ skaitys LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Violeta Radvilienė.

Lietuvoje knygų muziejaus neturime. Lietuvos knygos, o kartu per ją ir plačiau – tautos, valstybės istoriją bus siekiama atskleisti Lietuvos knygos ir mokslo minties muziejuje, pavadintame „Bibliopoliu“, kuris įsikurs restauruotuose LMA Vrublevskių bibliotekos rūmuose.

Šiais 2020 metais lektoriai penkių paskaitų cikle „Bibliopolio“ žvaigždynas“ pristatys keletą įdomesnių istorijų apie išskirtinius kuriamo muziejaus eksponatus. Pirmoji paskaita – Violetos Radvilienės apie „Kaukolę Mazepai“ – tai pažintis su knyga, kuri turėjo būti sunaikinta, bet jau 330 metų tęsia kelią į amžinosios šlovės Kapitolijų. Tai proginis kūrinys, panegirika, aukštinanti 1690 metais į Kijevą įžengusį Kairiakrantės Ukrainos Zaporožės kazokų kariuomenės etmoną Ivaną Mazepą. Vrublevskių bibliotekoje saugomas vienintelis pasaulyje visas išlikęs leidinys Amžinosios šlovės kapitolijus. Apie šį leidinį daugiau sužinota palyginti neseniai, pildant elektroninį katalogą, o pradėjus gilintis, paaiškėjo, kad jis yra bibliografinė retenybė.

Renginiai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra