Katalikai mini popiežiaus Jono Pauliaus II mirties penktąsias metines

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pasaulio katalikai penktadienį (2010-04-02) mini populiariausio mūsų laikų popiežiaus Jono Pauliaus II, kuris laikomas beveik neabejotinu kandidatu į šventuosius, mirties penktąsias metines, tačiau jo kanonizacijos byloje neseniai iškilo kai kurių kliūčių.
 
2005 metais per lenko popiežiaus laidotuves Vatikano Šv. Petro aikštėje maldininkai laikė plakatus su užrašais „Santo Subito!“ (Šventuoju – dabar).
 
Po dviejų mėnesių naujasis pontifikas Benediktas XVI, palaikęs ilgamečius glaudžius su savo pirmtaku, žadėjo, kad po tradicinio penkerių metų „atvėsimo“ laikotarpio bus pradėtas Jono Pauliaus II kanonizacijos procesas.
 
Praėjusių metų gruodį, kai Šventasis Tėvas ankstesniam Katalikų Bažnyčios vadovui suteikė garbingojo titulą, daugelis Vatikano apžvalgininkų pranašavo, kad velionis popiežius bus paskelbtas palaimintuoju dar šiais metais – šį penktadienį, minint penktąsias Jono Pauliaus II mirties metines, arba spalį, kai bus minimos 32-osios jo išrinkimo metinės.
 
Tačiau velionio pontifiko kanonizacijos procese iškilo kliūčių, kai buvo suabejota, ar vienuolė, kuri, kaip teigiama, jam įsikišus buvo stebuklingai išgydyta nuo Parkinson ligos, iš tikrųjų sirgo ta liga.
 
Kad Jonas Paulius būtų paskelbtas palaimintuoju, turi būti patvirtintas bent vienas jo įvykdytas stebuklas, o antrąjį reikėtų patvirtinti, kad jis būtų paskelbtas šventuoju.
 
Vienuolės Marie Simon-Pierre išgijimo atvejis ypač įdomus, nes Jonas Paulius II taip pat sirgo Parkinsono liga, kuri buvo pagrindinė jo mirties 2005 metų balandžio 2 dieną priežastis. Tuo metu pontifikui buvo 84 metai.
 
M. Simon-Pierre, kuri dirbo vienuose gimdymo namuose netoli Provanso Ekso Prancūzijos pietuose, Parkinsono liga buvo diagnozuota 2001 metais.
 
Po Jono Pauliaus II mirties vienuolės būklė labai pablogėjo, o jos bendruomenė karštai meldė velionio popiežiaus įsikišimo, kad jų sesuo pasveiktų.
 
M.Simon-Pierre pasveiko per vieną naktį 2005 metų birželį, o gydytojai to atvejo paaiškinti nesugebėjo.
 
„Jaučiausi visiškai pasikeitusi… Tikėjau, kad buvo išgydyta“, – ji sakė žurnalistams.
 
Tačiau šių metų kovo pradžioje Lenkijos žiniasklaida iškėlė abejonių dėl stebuklingo M.Simon-Pierre išgijimo.
 
Dienraštis „Rzeczpospolita“, remdamasis vienu neįvardytu šaltiniu, sakė, kad vienas iš tą vienuolę tyrusių gydytojų iškėlė prielaidą, jog ji sirgo ne Parkinsono, o kita liga, kurios simptomai panašūs.
 
Tuo tarpu Vatikanas nesureikšmino šių abejonių, sakydamas, jog tikrinimo procesas dar tik prasidėjo.
 
Kanonizavimo procesas gali trukti dešimtmečius ar net šimtmečius, o vienintelė kita kandidatė, „pagreitintai“ paskelbta šventąja, buvo Motina Teresė – vienuolė, kuri rūpinosi Indijos neturtingaisiais. Prie jos kanonizavimo labiausiai prisidėjo pats Jonas Paulius II.
 
Benediktas XVI spalio 17 dieną planuoja paskelbti šešis naujus šventuosius, o Vatikano apžvalgininkai tvirtina, kad mažai tikėtina, jog Jonas Paulius II būtų paskelbtas palaimintuoju tuo pačiu metu.
 
„Reuters“ nuotr.
 

Nuotraukose: 1983 metais darytoje nuotraukoje – Jonas Paulius II kalbasi su Ahmetu Ali Agca, kuris popiežių bandų nušauti

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra