Kasmetinis Mergelės Marijos legionierių susitikimas – Acies šventė

Autorius: Data: 2016-04-13 , 16:00 Spausdinti

Pasvalio Marijos Legiono nariai. Dešinėje-Panevėžio vysk. Marijos Legiono dv.vad. kun. Bronius Antanaitis, šalia – Krekenavos bazilikos klebonas kun. dr. Gediminas Jankūnas. Autorės nuotr.

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys

Suprantanti atsidavimo Marijai reikšmę  Legiono sistemoje, kasmet vyksta legionierių pasiaukojimas Dievo Motinai. Pasiaukojimas, kurį  sudaro individualus ir kolektyvinis aktas, įvyksta kovo 25 d., ar kurią kitą tai datai artimą dieną  ir vadinamas Acies. Šis lotynų  kalbos žodis, reiškiantis „kariuomenė pasirengusi žygiui“, tiksliai atitinka šią ceremoniją, kadangi visi kaip vienas susirenka atnaujinti savo ištikimybės Legiono Karalienei Marijai (,,Legiono atmintinė‘‘ 1995)

Išvykome į Acies šventę

Šiais metais  po Kristaus Prisikėlimo šventės iškilmių, Panevėžio vyskupijos  Mergelės Marijos legionieriai rinkosi į  kasmetinį bendrą susitikimą – Acies šventę –  Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo  bazilikoje.

Dalyvauti šios šventės iškilmėje vyko grupelė Pasvalio Marijos legiono prezidiumo ,,Krikščionių pagalba‘‘ narės. Jos  pasipuošė  Marijos legionierų simboliais –  mėlynos spalvos šalikėliais bei ženkliukais su Mergelės Marijos atvaizdu.  Kelionė į Krekenavą buvo maldinga. Keliaudamos  pasvalietės legionierės kalbėjo  rožinį,  Marijos Krikščionių pagalbos maldą, Šeimos pasitikėjimas Marijai, Krikščionių Pagalbai maldą.   Kelionės metu taip pat buvo prisimintas šventasis kunigas Jonas Bosko, Marijos Krikščionių Pagalbos apaštalas bei labai įdomi šio titulo istorija.

Nekaltojo Prasidėjimo statulėlė ir Marijos Legiono vėliava

Rytas buvo gražus, pavasariškai nuotaikingas. Mūsų autobusiukas, vairuojamas nuoširdaus vairuotojo Zenono Tamulionio, greitai pasiekė Krekenavą.

Dalyvius pasitiko klebonas kun. dr. Gediminas Jankūnas

Bažnyčios šventoriuje mus pasitiko besišypsantis  bazilikos klebonas kun. dr.  Gediminas Jankūnas.   Prie parapijos namų  pasvaliečius maloniai pasitiko Panevėžio vyskupijos Marijos Legiono kurijos pirmininkė Zofija Zakarevičienė, Krekenavos  Marijos legiono pirmininkė Aldona Juozapaitienė bei kiti maldininkai. Parapijos salėje pristatėme tris stendus apie savo legiono istoriją ir veiklą.  Juos papuošėme žaliomis mirtų šakelėmis.

Pabendravę ir sušilę jaukioje parapijos namų aplinkoje, išskubėjome į baziliką. Ėjome neįprastu takeliu, o grįstu iš ąžuolinių ripkų. Eidamos šiuo takeliu, jutome iškilią maironišką dvasią  bei  nenusakomą tvirtą ryšį su savo lietuviška pavasariška žeme.   Mintimis kartojome ,, Juk nieko nėra gražiau, už savo gimtinę ir atvirą sielą tikėjimui‘‘.

Bazilikoje suklupome padėkos maldai Viešpačiui ir Švč. Mergelei Marijai už suteiktą  pasiryžimą dalyvauti   Šv. Mišiose ir Legiono ištikimybės priesaikos atnaujinimo ceremonijoje.

Prie altoriaus šone ant baltai Legiono  staltiese papuošto staliuko stovėjo Nekaltojo Prasidėjimo statula, papuošta gėlėmis ir  degančiomis žvakėmis. Prieš statulą buvo pastatyta Legiono vekseliumo kopija.

Pasvalietės skubėjo prie klausyklų atlikti išpažinies, bei keliais klūpomis apeiti ir pagarbinti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų paveikslą.

 Šv. Mišių auka ir homilija

Bendrą susitikimą  pradinėmis legiono maldomis  ir III rožinio slėpinių dalimi ,,Kančios slėpiniai‘‘

pradėjo Panevėžio vyskupijos  Marijos legiono kurijos pirmininkė Zofija Zakarevičienė.

Šv. Mišias aukojo Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos klebonas kun. Gediminas Jankūnas, jam koncelebravo   Panevėžio  vyskupijos Marijos legiono dv. vad.  kun. Bronius Antanaitis.

Klebonas Šv. Mišių pradžioje pasveikino visus vyskupijos  legionierius, atvykusius į Acies šventę.

Pasvalio Marijos Legiono stendai prieš parodą

Savo homilijos pradžioje klebonas  kalbėjo, kad Marijos Legiono dvasia yra pačios Marijos dvasia. Ypač Legionas siekia jos kuklumo, tobulo klusnumo, angeliško švelnumo, nuolatinės maldos, tyriausios nekaltybės, didvyriškos kantrybės, dangiškos išminties, pasiaukojančios meilės Dievui.  Klebonas  daug dėmesio skyrė Marijai Magdalietei, kuri yra labai svarbi asmenybė krikščioniškoje tradicijoje. Ji buvo ta moteris, kuri matė, girdėjo, lietė Jėzų. Ji buvo paprastas žmogus – nuodėmingas kaip ir mes visi, tačiau Jėzaus dėka ji prisikėlė naujam gyvenimui, tuo suteikdama vilties, kad kiekvienam mūsų kelias į šviesą, meilę ir gailestingumą yra atviras. Juk  Jėzus ir mus, kaip Mariją Magdalietę, skuba guosti, apdovanoti ir nurodyti naują kryptį  gyvenime.  Homilijos pabaigoje klebonas  pakvietė visus Mergelės Marijos legionierius gyventi Šv. Velykų džiaugsme bei būti nuoširdžiai atsidavusiems Dievo Motinai.

Šv. Mišių aukoje prezidiumų narės nešė atnašas. Pasvalietės legionierės Vanda Balienė ir Zėnė Šimoliūnienė nešė  atnašas vaisius.

Pasibaigus Šv. Mišioms sveikinimo žodį tarė kun. Bronius Antanaitis. Kunigas palinkėjo visiems Legiono nariams su Marijos dvasia ir rūpestingumu tarnauti kiekvienam žmogui, kuris yra Kristaus atvaizdas.

 ,, Aš visas tavo, mano Karaliene, mano Motina …‘‘

Po to klebonas  kun.Gediminas pakvietė  Marijos Legiono narius – Legiono ištikimybės priesaikos atnaujinimo ceremonijai.  Jos  metu buvo tariami žodžiai:

,, Aš visas tavo, mano Karaliene, mano Motina, ir visą tai ką turiu, yra tavo.“

Acies šventė baigėsi giesme Mergelei Marijai.

Čia sutikome daug bendraminčių

Pasibaigus šventės iškilmei  klebonas kun.  Gediminas  pakvietė visus maldininkus į parapijos namus – agapei. Išeidami pasvaliečiai įsiamžino istorinei atminčiai prie bazilikos Gailestingumo durų.

Pasvalietės neša atnašas

Agapės metu  Gerąja naujiena dalinosi kun. Gediminas bei kun. Bronius.  Savo kūrybos  eilėraščius  katalikiška tema skaitė Anykščių Marijos Legiono prezidiumo pirmininkė Genovaitė Ražanienė, apie Marijos radijo džiaugsmus ir bėdas bei svarbų katalikišką  vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje kalbėjo  šios laidos darbuotojai. Iš stendų susipažinome su kitų Marijos Legionų veikla, toliau bendravome, gėrėme kavą, valgėme  Krekenavos parapijiečių skaniai paruoštą košę bei sumuštinius.  Laikas prabėgo labai greitai ir prasmingai. Čia sutikome daug bendraminčių iš  Anykščių, Krekenavos, Kupiškio, Panevėžio,  Utenos.

 Išvykdamos aplankėme  ir dėkojome

Išvykdamos aplankėme  šventoriuje buvusio šios bazilikos ilgamečio klebono kun. Petro Budriūno kapą ir nuoširdžiai pasimeldėme. Grįždamoms  į savo gimtuosius namus, meldėmės ir dėkojome  visiems šios šventės dalyviams ir organizatoriams,  kad mūsų širdys tapo dar daugiau atviresnės stebinančiam Dievo ir Švč. Mergelės artumui.

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra