Kas naujo pas Ščecino lietuvius

Autorius: Data: 2013-02-08 , 15:57 Spausdinti

Kas naujo pas Ščecino lietuvius

Kaip praneša LLD Ščecino skyriaus pirmininkas Viktoras Buvelskis, 2013 m. kovo 3 dieną, sekmadienį, 11 valandą Ščecine, „Ukrainečka“ restorane, Panienska g. 19 (šio restorano savininkai lietuvis ir ukrainietė geranoriškai ne kartą nuomojo salę lietuvių susirinkimams), vyks Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas. Susitikime, kuriame dalyvaus LLD Ščecino skyriaus nariai, miesto lietuviai bei LR garbės konsulas, ketinama kalbėti, kaip deramai paminėti Dariaus ir Girėno žūties 80-metį.

Lietuvos lakūnų žūties metinių minėjimo organizavimu kelerius metus rūpinasi Mislibožo savivaldybė. Ji šiuo reikalu bendradarbiauja ir tariasi su Kauno savivaldybe. Mislibožo savivaldybei talkina Ščecino lietuviai. Jie kartu su Lietuvos lakūnų vardu pasivadinusios vietinės gimnazijos moksleiviais tvarko aplinką Soldino miške, globoja muziejėlį.

Planuojama, kad š. m. liepos mėnesį Pščelnyke, prie Dariaus ir Girėno paminklo, vyksiančiame minėjime dalyvaus Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Į šventę bus kviečiami lietuvių kolektyvai iš Seinų, Punsko ir Suvalkų.

Nakvynė, kaip teigia LLD Ščecino skyriaus pirmininkas Viktoras Buvelskis, būtų užtikrinta kaip kasmet Jaunimo centre Renicuose (už simbolišką sumą).

(ep), punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra