Kas naujo, Hamburgo lietuviai?

Autorius: Data: 2015-11-02 , 12:55 Spausdinti

Kas naujo, Hamburgo lietuviai?

Hamburgo lietuviams buvo nemokamai dalinamas Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos leidinys „Informacijos“. Nr. 3 (556), 2015 m. rugsėjis. Redaktorė Agnė Ručytė. Autorės nuotr.

Evelina KISLYCH, Vokietija, www.voruta.lt

Š. m. spalio 23 dieną Lietuvių katalikų sielovadoje Hamburge kaip ir kasmet įvyko čia gyvenančių lietuvių bendruomenės ataskaitinis/rinkiminis susirinkimas. Jo metu buvo aptariami ne tik aktualūs Hamburgo lietuviams klausimai, susiję su tolimesne bendruomenės veikla ir čia gyvenančių lietuvių ateities perspektyvomis, tačiau taip pat buvo renkama ir nauja Hamburgo lietuvių bendruomenės valdyba.

Lyginat su 2014-aisis metais, šiemet į Hamburgo lietuvių bendruomenės (toliau – HLB) organizuojamą metinį susirinkimą atvyko kiek daugiau bendruomenės narių ir svečių.

Už pilietybės išsaugojimą

Į susirinkimą atvyko ir lietuvius su naujausia Pasaulio lietuvių bendruomenės (toliau – PLB) veikla supažindino dar šių metų vasarą, liepos 17 d. PLB pirmininke išrinkta Dalia Henkė. Pranešimo metu D. Henkė palietė pilietybės išsaugojimo klausimą. Ji informavo, jog 2015 m. rugpjūčio 19 d. LR Vyriausybė priėmė sprendimą sutikti su Teisingumo ministerijos siūlymu pritarti Seimo narių iniciatyvai 2016 m. spalio 9 d. surengti privalomąjį referendumą dėl LR Konstitucijos 12 str. pakeitimo. Pirmininkės teigimu, PLB pasisako už pilietybės išsaugojimą, tačiau nepritaria norimam organizuoti referendumui. D. Henkė įvardino tris konkrečias to priežastis: elektroninio balsavimo nebuvimą, nevieningą politikų poziciją šiuo klausimu ir griežtą Referendumo įstatymą. Pirmininkės teigimu, pilietybės išsaugojimo klausimas atitinka Konstitucijos 12 str. minimus „atskirus atvejus“, todėl referendumo tam nereiktų, reiktų tik papildyti Pilietybės įstatymą.

Nauja HLB valdyba

Susirinkimo metu buvo aptarti dešimt darbotvarkės klausimų. Kadangi bendruomenės susirinkime dalyvauti negalėjo jos pirmininkė Viktorija Ibragimova-Jimenes Aquilera, 2014-2015 metų svarbiausius įvykius aptarė aktyviosios bendruomenės atstovės – iždininkė Kristina Ūsaitė bei HLB atstovė viešiesiems ryšiams Lina Jahn. Bendruomėnės nariai džiaugėsi, jog šio susirinkimo metu ypatingai sklandžiai išrinkta naujoji valdyba, kurioje netrūksta ir aktyvaus bei energingo jaunimo. Nuo 2015 m. spalio 23-osios darbą pradėjo aštuoni HLB valdybos nariai: Lina Jahn, Kristina Ūsaitė, Akvilė Kalinaitė, Ieva Kudirkaitė, Loretis Bieliauskas, Evelina Kislych, Algirdas Šochas ir Saulė Tjards.

Džiaugsmas dėl išrinktos pirmininkės

Po ilgų naujosios valdybos pasisakymų, bendruomenės pirmininke vienbalsiai buvo išrinkta aktyvioji Lina Jahn, ne per vienerius metus tapusi HLB branduoliu, jungiančiu Hamburge gyvenančius lietuvius. L. Jahn šis darbas nėra svetimas – HLB ji pirmininkavo dar prieš penkerius metus. Tačiau nepaisant to, ji nesąmoningai ir savanoriškai nuolat būria, organizuoja, informuoja ir vis stengiasi sujungti draugėn Hamburge gyvenančius lietuvius. Visi valdybos nariai vienareikšmiškai pritarė L. Jahn paskyrimui HLB bendruomenės pirmininke – šis žmogus yra labiausiai vertas ir labiausiai tinkamas šioms pareigoms eiti.

Naujai išrinkta Hamburgo bendruomenės valdyba informuoja, kad artimiausias Hamburgo bendruomenės organizuojamas renginys bus skirtas vaikams – 2015 metais planuojama rengti ir įgyvendinti tradicinį renginį „Kalėdinė eglutė“. Taip pat šiuo metu derinami ir aptariami Šv. Mišių Hamburge organizavimo darbai, kurių metu planuojama į Vokietiją pakviesti puikiai pažįstamą Lietuvos kunigą Gediminą Numgaudį. Visas naujienas sekite HLB tinklapyje: http://hamburgas.vlbe.org/

Naujai išrinkta HLB valdyba. Iš kairės: pirmininkė Lina Jahn, Loretis Bieliauskas, Akvilė Kalinaitė, Algirdas Šochas, Evelina Kislych, Kristina Ūsaitė, Ieva Kudirkaitė. Hamburgo lietuvių bendruomenės archyvo nuotr.

Lietuva - Vokietija , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra