Kartu su gyvūnu į namus atkeliauja ir papildomi rūpesčiai

Autorius: Data: 2017-10-18 , 16:51 Spausdinti

Kartu su gyvūnu į namus atkeliauja ir papildomi rūpesčiai

Kiekvienas iš mūsų nuo mažens svajojome turėti augintinį, kuris taptų geriausiu draugu bei nuolatiniu palydovu kur tik beeitum. Kiekvieno vaiko svajonėse augintis gali būti skirtingas, tai šuo, katinas, paukštelis ar paprasčiausia jūsų kiaulytė. Vienas bendras dalykas, siejantis visus šiuos gyvūnus yra tas, kad jiems visiems bus reikalinga nuolatinė priežiūra ir rūpinimasis kad ir kas benutiktų. Nuo mažens vaikams skiepijama taisyklė, kad augintinis nėra žaislas ir jo nepavyks numesti į kambario kampą vos tik jis atsibos ar blogai pasielgs. Augintinis yra gyvas organizmas ir meiliai prisirišantis draugas, todėl už šią draugystę reikia atsidėkoti rūpesčiu ir meile.

Vaikų norai ir rūpestis

Nors prieš įsigyjant bet kokį gyvūną vaikai dažnai prisiekinėja, kad rūpinsis gyvūnu dieną ir naktį, realybė dažnai prasilenkia su lūkesčiais ir visa atsakomybė už į namus priimtą gyvūną atitenka tėvams. Gyvūnui augant atsiranda ir papildomų rūpesčių, nei tik išvalyti augintinio tualetą ar įdėti valgyti.

Namuose atsiradus naujam augintiniui – kačiukui – šeimą užplūsta begalinis džiaugsmas ir visas dėmesys atitenka naujam gyvūnėliui. Jam įrengiami šilti namai, paruošiama gražiausia vieta valgyti ir gerti, juo rūpinasi net patys abejingiausi šeimos nariai, nes gyvūnas į namus atneša daug juoko ir pačių geriausių emocijų.

Ankstesni sprendimai – mažiau streso

Be abejo, kačiukui augant, atsiranda ir poreikis apsilankyti pas veterinarą, paskiepyti, apžiūrėti bendrą gyvūno savijautą. Nesvarbu kokios lyties būtų gyvūnas, katytė ar katinėlis, verta pagalvoti apie netolimoje ateityje atsirasiančius brendimo rūpesčius – potraukį daugintis. Daug šeimininkų susiduria su problema, kad prasidėjus lytiniam brendimui katinai pridaro nemažai eibių ir pradeda žymėti ar gadinti daiktus, baldus, sienas.

Veterinarijos gydytojai rekomenduoja iškart apsvarstyti kačiuko dauginimosi planus. Jei šeimininkai neplanuoja kačiukų veisti ar katino leisti į lauką, specialistai pataria pasirūpinti kastracija kačiukams ar sterilizacija katytėms. Tai gali būti sunkus apsisprendimas, tačiau to nepadarius, pasekmės gali atnešti ne tik finansinių nuostolių, bet ir daug nervų.

Katės savo palikuonis gali vestis iki pat brandaus amžiaus, o dažniausiai šeimininkai neturi kur dėti jauniklių, juos visus auginti kartais tiesiog nėra finansų ar galimybių. Be to, prasidėjus kačių rujojimui, susiduriama su neįprastu kačių elgesiu. Jos pasidaro triukšmingos, savo išskyromis žymi namų kampus, būna nervingos, šlapinasi tam netinkamose vietose ir drumsčia namų ramybę. Panašiai elgiasi ir patinėliai, jie tampa agresyvūs, puola ant kitų katinų, žymi savo teritoriją, tad toks elgesys šeimininkams gali labai trukdyti. Specialistai pataria nelaukti ir pasikonsultuoti su gydytoju dėl šios problemos sprendimo.

Norint tokių nepatogumų išvengti ir patirti mažiau streso bei nesukelti nereikalingų kančių gyvūnui, vertėtų pagalvoti apie šios problemos medicininį sprendimą, kuris ateityje kainuos mažiau streso šeimininkams ir gyvūnui, sutaupys pinigų, o gyvūnas taps ramesnis ir sukalbamesnis. Kastracija kačiukams dažniausiai atliekama jiems paaugus, sulaukus pusės ir daugiau metų, tada gyvūnas būna pakankamai subrendęs ir gali lengvai ištverti neskausmingą medicininę invaziją.

Veterinarijos klinikos paslauga – kastracija: http://dainavosveterinarija.lt/kastracija

NaujienosKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra