Karo muziejuje pagerbtas brigados generolas Vladas Nagevičius-Nagius

Autorius: Data: 2012-10-26 , 09:20 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko šio muziejaus ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendras renginys, kurio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas brigados generolui Vladui Nagevičiui-Nagiui. Be to, buvo paminėta Gyvūnų globos diena, pasirašyta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų ir dėstytojų korporacijos bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus bendradarbiavimo sutartis.

Muziejininkė Kristina Rickevičiūtė apžvelgė V. Nagevičiaus nuopelnus Lietuvai. Ji akcentavo, kad V. Nagevičius Lietuvos kariuomenės kūrėjas, karo muziejaus, jūreivių mokyklos steigėjas, Karininkų ramovės statybos iniciatorius, piliakalnių ir kapinynų tyrimo organizatorius, įvairių organizacijų steigėjas. Jo dėka įsteigta organizacija karo invalidams šelpti. Ši organizacija rūpinosi neįgaliųjų buitimi, kitais socialiniais reikalais. V. Nagevičius yra ir gyvūnų globos draugijos įkūrėjas, todėl renginio metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų ir gydytojų korporacija „Fraternitas Lituanicus“ pasirašė sutartį su Vytauto Didžiojo karo muziejumi. Studentų ir gydytojų korporacijos pirmininkė Ieva Matulevičiūtė sakė, kad pasirašyta sutartis padės plačiau pažvelgti į istoriją, nes istorija žadina tautiškumą. „Istoriniai renginiai suartina praeitį ir dabartį, tiesia kelius į ateitį“, – sakė I. Matulevičiūtė. Renginio metu kalbėjo Lietuvos gyvūnų globos draugijos atkūrėjas profesorius K. V. Trainys. Jis sakė, kad tarpukario Lietuvoje veikusi gyvūnų globos draugija buvo panaikinta okupavus Lietuvą, 50 metų jos nebuvo.

„Tarpukario Lietuvoje Kaune važinėjo konkės, kurias tempė arkliai. Gyvūnų globos draugija pasirūpino, kad arkliai būtų pakaustyti, gerai prižiūrimi. Draugija rūpinosi ir tais arkliais, kuriais ūkininkai atvykdavo į turgų. Jeigu vežimai užklimpdavo, arkliai nebuvo kankinami, būdavo suteikiama pagalba. Džiaugiuosi, kad gyvūnų globa susirūpino jaunimas. Draugija dirba savo darbą. Prieš Sartuose vykusias žirgų lenktynes buvo svarstoma, kokiai minusinei temperatūrai esant galima rengti varžybas“, – kalbėjo K.V. Trainys.  Renginyje dalyvavo Kauno miesto mero pavaduotoja Orinta Leiputė. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų ir gydytojų korporacijai ji įteikė vėliavą.

„Daug gražių žodžių pasakyta apie V. Nagevičių. Istorijos pamokos mums labai svarbios. Gyvūnų globa – visų mūsų reikalas. Savivaldybė pagal išgales skiria lėšų gyvūnų globai. Dėkoju profesoriui K.V. Trainiui už gyvūnų globos draugijos atkūrimą“, – kalbėjo mero pavaduotoja O. Leiputė. Renginio metu žygeiviui-raiteliui Vaidotui Digaičiui, 2012 m. su žemaitukais įveikusiam 6000 kilometrų aplink Baltijos jūrą, buvo įteiktas Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės pasirašytas padėkos raštas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, Klajūnų klubo ir LION klubo apdovanojimai. Raiteliui padėkojo ir Lietuvos žemės ūkio rūmų atstovai. Po to vyko koncertas „Istorijos puslapiai“. Koncertavo dainų kūrėjas ir atlikėjas Romas Naidzinavičius, grupės „Thundertale“ atlikėjas Laimonas Staškūnas, grojantis Labanoro dūda.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė

Vytauto Didžiojo karo muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra