Karo muziejuje – susitikimas su pagrindiniu Žalgirio mūšio inscenizacijos Lenkijoje dalyviu Vytautu Didžiuoju

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, trečiadienio (2010-07-28) popietę įvyko visuomenės atstovų susitikimas su Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms skirto minėjimo bei inscenizacijos Lenkijoje dalyviais – Vytautu Didžiuoju – Kauno karininkų ramovės viršininku majoru Donatu Mazurkevičiumi bei kitais karo istorijos mylėtojais ir puoselėtojais.
 
Muziejaus direktoriaus pareigas laikinai einantis jo pavaduotojas Arvydas Pociūnas įteikė svečiams apdovanojimus „už aktyvų dalyvavimą, atkuriant istorinę tiesą Žalgirio mūšio inscenizacijoje, Lenkijoje“.
 
„Mes šiandien tęsiam Žalgirį, mėgindami suprasti ir patirti, ką jautė istorinio mūšio tikrieji dalyviai – lietuviai, lenkai ar kitų tautų kariai, ką išgyveno jų priešininkai, ir kokią didelę reikšmę Žalgiris turėjo mūsų valstybei. Ir šiandien tebeturi“, – sakė muziejaus vadovas.
 
„Daug kas mūsų klausia, ar tokios inscenizacijos – ne žaidimai, kam jos reikalingos ir panašiai. Tai mes atsakome: susitapatinome su protėviais, sutapatinome anas istorines dienas su šiandiena, pajutome ir supratome istoriją, išgyvenome ją. Nes nėra geresnės istorijos pamokos, kaip dalyvavimas tame mūšio paminėjime, koks vyko Lenkijoje“, – pabrėžė aukštuosius istorijos mokslus baigęs Lietuvos karininkas D. Mazurkevičius.
 
Jis bei kiti susitikimo dalyviai prisiminė jau istorinėmis tapusias mūšio inscenizavimo akimirkas, kurios „jungė tautas, bet ne skyrė“, puikų Lietuvos atstovų pasirodymą ir parodymą, kad mes mylime istoriją, gerbiame savo didvyrius ir netgi „tebemokam gaminti šarvus ar ginkluotę taip, kaip ją kažkada protėviai gamindavo“.
 
Susitikime buvo demonstruojami karių šarvai (jie, beje, anuomet sverdavo pusę tiek, kiek svėrė pats karys). Buvo prisiminti ir kiti mūšio inscenizacijos dalyviai (tarp jų – netgi Lietuvos sostinės raitosios policijos žirgas Edenas, nešęs į mūšio lauką kunigaikštį Vytautą), atpasakojami epizodai, minimos detalės ir sąlygos, kurias už viską labiausiai lėmė baisus karštis, tvyrojęs mūšio lauke.
 
„Tas mūšis Žalgirio 600-ųjų metinių proga man asmeniškai kėlė pasigėrėjimą tiek Vytauto asmenybe, tiek mūsų kariuomene, kuri narsiai kovėsi, gynėsi, mokėjo atsitraukti, kad laiku sugrįžtų ir laimėtų. Manau, daugelį ir dabar žavi platūs kunigaikščio Vytauto užmojai, ryžtas, valia ir gebėjimas įgyvendinti savo siekius, mokėjimas bendrauti su kaimynais ir, kai reikia, – su priešais“, – savo įspūdžius muziejuje susirinkusiems kauniečiams dėstė Vytautas Didysis – Lietuvos kariuomenės majoras D. Mazurkevičius.
 
V. Ščiavinsko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Vytautas Didysis – Kauno karininkų ramovės viršininkas majoras D. Mazurkevičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra