Karo muziejaus kreipimasis į Lietuvos karininkus, puskarininkius, seržantus ir kareivius

Autorius: Data: 2012-01-06 , 15:15 Spausdinti

Prabėgo daugiau kaip dvidešimt metų nuo tų laikų, kai buvo atkuriama Lietuvos valstybė ir kariuomenė. Sąjūdžio laikais, jausdami brolybę, mes patys sunešėme savo kuklias brangenybes valstybei paremti. Vienijantis tikslas ir bendrumas, pasididžiavimas savo šalimi nėra vien gražios frazės. Tik palaikydami vieni kitus mes galime tikėtis išlikti susitelkę, didžiuodamiesi tuo, kad priklausome savo tautai.

Gerbiami atkurtos Lietuvos kariuomenės karininkai, puskarininkiai, seržantai ir kareiviai, jūs buvote aktyvūs šio proceso dalyviai – jauni, kupini ryžto ir pasiaukojimo. Patyrėte didelę įtampą Tėvynėje ir tarptautinėse misijose.

Jūs žinote, kad Karo muziejus jau beveik šimtmetį kaupia, saugo ir visuomenei pateikia tautos relikvijas. Jo įkūrėjas ir ilgametis direktorius brg. gen. Vladas Nagius-Nagevičius, kurdamas muziejų, kalbėjo: „Mums, lietuviams, reikia siekti to, kas aukšta, prakilnu. Mūsų sieloje slypi jausmas siekti prakilnumo. Čia matome daug daiktų, kurie (…) daug mums pasako, nes vaizduoja mūsų tautos praeitį ir kovą už laisvę.“

Tęsdami tarpukario Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės tradicijas, kreipiamės į Jus  ir prašome, esant galimybei, perduoti Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejui savo uniformas, karinę atributiką, fotonuotraukas ir kitus daiktus, turinčius didelę vertę  Lietuvos kariniam paveldui. Jūsų padovanoti  daiktai, tapę eksponatais, pasieks šiuo metu restauruojamas muziejaus parodų sales ir šio laikotarpio ekspozicijų vitrinas. Jūsų vaikai ir anūkai, lankydamiesi Vytauto Didžiojo karo  muziejuje, su pasididžiavimu sakys: mano tėtis ar senelis buvo Lietuvos karys ir kūrė jos kariuomenę.

Jūs visada laukiami Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje!

Direktorius plk. Kęstutis Kuršelis

Kontaktinis asmuo: Algirdas Markūnas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus vedėjas, tel. (8 37) 20 96 20, el. p.: algirdas.markunas@kam.lt

Artūro Užgalio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Karo muziejaus eksponatai

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra