Karo lakūnui j. psk. Jonui Masiuliui atminti atidengtas paminklas

Autorius: Data: 2012-10-17 , 15:38 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. spalio 16 d., Radviliškio raj. Šiaulėnų gyvenvietėje paminėtos karo lakūno jaunesniojo puskarininkio Jono Masiulio 75-osioms žūties metinės. Vieninteliam iš Radviliškio rajono kilusiam tarpukario lakūnui atminti atidengtas akmuo.

Pagerbti sparno brolį, pademonstruoti aviacinį solidarumą į minėjimą atvyko Lietuvos karinių oro pajėgų štabo atstovai, Aviacijos bazės, Ginkluotės ir technikos depo, Oro gynybos bataliono vadovybė ir kariai, Radviliškio kuopos šauliai. Renginyje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, savivaldybės ir vietos seniūnijos darbuotojai, taip pat gausus būrys Šiaulėnų miestelio gyventojų ir mokinių.

Renginyje dalyvavęs LK KOP Aviacijos bazės vadas plk. ltn. Vidmantas Raklevičius pabrėžė svarbą puoselėti krašto ir karybos istoriją ir būtinybę nepamiršti praeitin nuėjusių bendražygių.

Susirinkusieji karo lakūną j. psk. Jonas Masiulį pagerbė tylos minute ir trimis atminimo salvėmis. Skrydžiu pagarbą lietuviui kolegai atidavė ir NATO Oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Čekijos karinių orų pajėgų kariai su naikintuvais „Gripen“ JAS 39. J. Masiulis taip pat buvo ir naikintuvo pilotas ir baigęs mokslus turėjo tarnauti 1-oje naikintuvų eskadrilėje Kaune.

J. psk. Jonas Masiulis tragiškai žuvo 1937 m. spalio 16 d. Kaune. Jo pilotuojamas prancūzų gamybos naikintuvas Dewoitine D. 501 L dėl neaiškių priežasčių patekęs į plokščią suktuką sudužo Nemune, ties Nemuno sala, šalia tuometinio jachtklubo. Žuvęs lakūnas pagal visas karo aviacijos tradicijas buvo palaidotas Kauno Senose (Karmelitų) kapinėse. Vėliau Sovietų valdžiai naikinant šias kapines, Jono Masiulio palaikai buvo pergabenti į gimtąjį Šiaulėnų miestelį. J. psk. J. Masiulis buvo laikomas pačiu geriausiu ir perspektyviausiu Karo aviacijos mokyklos puskarininkių lakūnų klasės II-os laidos karo lakūnu.

Net ir paaukojęs gyvybę vardan svajonės j. psk. Jonas Masiulis tapo siektinu pavyzdžiu visiems. Per itin trumpą 23 metų savo gyvenimo skrydį – jis pakilo į svaiginančias aukštumas ir pelnė vietą karo aviacijos istorijoje ir mūsų atmintyje.

Vrš. Alvydas Tamošiūnas

1-4 nuotr. – Antanas Gedrimo, 5 nuotr. – vrš. A. Tamošiūno

www.kam.lt

Aviacija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra