Karo akademijos bendruomenė pagerbė prie šešiolika metų žuvusio vyr. ltn. Normundo Valterio atminimą

Autorius: Data: 2012-04-17 , 14:47 Spausdinti

2012 m. balandžio 17 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai ir kariai tylos minute pagerbė prieš šešiolika metų žuvusio Lietuvos kario, vyresniojo leitenanto, Normundo Valterio atminimą. Prie paminklinio akmens N. Valteriui kariūnai padėjo gėlių, akademijos bendruomenė prisiminė vyr. ltn. N. Valterį kaip atsakingą, jautrų ir kūrybingą karį.

Normundas buvo vienas iš pirmųjų karininkų, baigusių Lietuvos karo akademiją, ir pirmas žuvęs Lietuvos karys po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m.

Vyr. ltn. N. Valteris žuvo 1996 m. balandžio 17 d., vykdydamas užduotį tarptautinėje taikos operacijoje Bosnijoje. Visureigis, kuriuo važiavo keturi Lietuvos ir Danijos kariai, kalnų kelyje užvažiavo ant prieštankinės minos. Per sprogimą žuvo vyr. ltn. Normundas Valteris ir vienas Danijos karys.

1996 metų rudenį buvusių tarnybos draugų inicityva vyr. ltn. N. Valteriui atminti Karo akademijoje buvo atidengtas paminklinis akmuo.

Po mirties vyr. ltn. Normundas Valteris už pasiaukojimą ir narsą vykdant NATO taikos įgyvendinimo misiją apdovanotas Vyčio Kryžiaus 2-ojo laipsnio ordinu ir NATO medaliu.

Vyr. ltn. Normundo Valterio žūties metinės buvo minimos ir Šiaulių jaunimo mokykloje. Balandžio 16 d. šioje mokykloje buvo atidaryta Lietuvos kario atminimui skirta mokinių piešinių paroda „Laisvės gynėjai vakar ir šiandien“, prisiminimais apie Normundą Valterį renginyje dalijosi jo tarnybos draugai.

Kęstučio Dijoko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra