Karo akademija atnaujino sutartį su Lietuvos šaulių sąjunga

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Gruodžio 14 dieną l.e. Karo akademijos viršininko pareigas plk. Arūnas Dudavičius ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Juozas Širvinskas pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymas, rengimas karo tarnybai ir švietimas KAS klausimais, fizinio pasirengimo gerinimas ir sveikos gyvensenos propagavimas, užimtumo problemų sprendimas bei LR kariuomenės tradicijų puoselėjimas ir tęstinumas.
 Pagal šią sutartį Karo akademija įsipareigoja skirti kariūnus jauniesiems šaulių vadams ir instruktoriams mokyti, padėti organizuoti lauko pratybas ir stovyklas, drauge tobulinti mokymo programas. Pagal šią sutartį  Karo akademijoje ir toliau veiks Sąjungos jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių mokymo centras, kuriam nuo pat įkūrimo vadovauja ats. plk. Jonas Juodka.
Šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių mokymo centras prie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos buvo įsteigtas 2000 metų rugpjūčio 9 dieną.Šiame centre pagal bazinį kario kursą  kvalifikuotai rengiami jaunųjų šaulių vadai, šauliai instruktoriai. Pagal suderintas ir patvirtintas programas juos moko patyrę Akademijos dėstytojai ir instruktoriai. Šauliai naudojasi Akademijos ginkluote, amunicija, mokomosiomis priemonėmis, jiems organizuojamos lauko pratybos ir stovyklos.
Pagal atnaujintą sutartį Šaulių sąjunga ir toliau atrinkinės kandidatus į šį mokymo centrą, kontroliuos, kad jaunieji jų Sąjungos nariai laikytųsi Karo akademijos nustatytos tvarkos ir drausmės.
Per keletą metų tarp dviejų institucijų atsirado ir naujų bendradarbiavimo krypčių. Išpopuliarėjęs Karo akademijos Mokslo centro viršininko plk. ltn. dr. Gintauto Surgailio redaguojamas žurnalas “Kariūnas” pradėjo keistis informacija su ne mažiau jaunimo pamėgtu žurnalu “Trimitas”, kurį dabar redaguoja Skaistė Stankevičiūtė. Karo akademija sutartyje įtvirtino nuostatą ir toliau teikti “Trimito” žurnalui mokomuosius straipsnius karine ir auklėjamąja pedagogine tematika, o“Kariūno” žurnale bus nušviečiami kai kurie Sąjungos veiklos aspektai. Plk. ltn. Gintautas Surgailis pažymėjo, kad “Trimitas” galėtų padėti populiarinti Karo akademijos Mokslo centro leidinius.
Pristatydamas Šaulių sąjungą jos vadas ats. plk. ltn. Juozas Širvinskas neslėpė susižavėjimo su jaunimu dirbančių kariūnų kompetencija ir entuziazmu. “Kariūnai su šauliukais susitinka vasarą Gaižiūnų poligone ir tik nuo jų darbo priklauso, koks įvaizdis bus sukurtas apie visą Lietuvos kariuomenę”. Kad įvaizdis iš tiesų pozityvus, liudija ir tas faktas, kad Karo akademijoje šiuo metu mokosi 10 buvusių jaunųjų šauliukų. 
Sutarties pasirašymas kartu buvo ir atvira diskusija. Karo akademijos vadovybė, padalinių vadovai gausiai susirinkusiems jauniesiems šauliams ir vyresniems jų kolegoms iš visos Lietuvos papasakojo apie studijas ir pristatė programas. Svečiai apsilankė kariūnų bendrabučiuose, bibliotekoje, sporto salėse, Taktikos ir Kovinio aprūpinimo katedrose, Kapitonų kursuose, Akademijos muziejuje, išbandė taiklumą koviniame ir lazeriniame tiruose.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra