Kariuomenės vado pareigas laikinai einantis brg. gen. E. Mažeikis susitiko su Izraelio kariškių delegacijos nariais

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. liepos 27 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Lietuvoje viešinčios ir Holokausto aukų vietas lankantys Izraelio delegacijos „Uniformuoti liudininkai“ (angl. Witnesses in Uniform) nariai.
 
Laikinai einantis Lietuvos kariuomenės vado pareigas brigados generolas Edvardas Mažeikis susitiko su Izraelio karinių oro pajėgų brigados generolu Eli Shermaisteriu, „Uniformuotų liudininkų“ vade majore Osnut Ur-Leurer ir Izraelio ambasados atstovais.
 
Susitikime delegacijos aptarė dvišalio Lietuvos ir Izraelio karinio bendradarbiavimo aspektus, situaciją Artimųjų Rytų regione ir Afganistane. Izraelio atstovai pristatė „Uniformuotų liudininkų“  vizito programą ir padėkojo už Krašto apsaugos ministerijos pagalbą organizuojant vizitą.
 
Liepos 28 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai kartu su Izraelio Vyriausybės vykdomos programos „Uniformuoti liudininkai“ nariais dalyvaus Lietuvos laisvės gynėjų ir Holokausto aukų pagerbimo ceremonijose Antakalnio kapinėse ir Panerių memoriale Vilniuje. Ceremonijoje Antakalnio kapinėse dalyvaus laikinai einantis Lietuvos kariuomenės vado pareigas brg. gen. E. Mažeikis.
 
Liepos 27–28 d. Lietuvoje viešintys programos „Uniformuoti liudininkai“ dalyviai Vilniuje, Kaune ir Žiežmariuose lankysis žydų genocido vietose, kultūros objektuose, susitiks su Lietuvos žydų bendruomenės ir Lietuvos institucijų vadovais, dalyvaujant Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariams padės gėlių vainikus Antakalnio kapinėse ir Panerių memoriale.
 
Pirmasis tokio pobūdžio vizitas į Lietuvą pagal Izraelio Vyriausybės vykdomą programą „Uniformuoti liudininkai“ įvyko 2003 m., vėliau – 2007 metais. Vizitą organizuoja ir finansuoja Izraelio Valstybės ambasada Rygoje, Latvijoje ir Izraelio Valstybės ginkluotosios pajėgos.
 
Giedrės Maksimovicz nuotr.
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. (8 5 ) 2785 270, el. paštas: vis@kam.lt
 
Nuotraukose: Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Izraelio delegacijos „Uniformuoti liudininkai“ nariai

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra