Kariuomenės vadas Budapešte dalyvavo Vidurio Europos kariuomenių vadų susitikime

Autorius: Data: 2011-12-12 , 13:21 Spausdinti

2011 m. gruodžio 11-12 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius Vengrijos sostinėje Budapešte dalyvavo JAV karinių pajėgų Europoje vadavietės (angl. EUCOM) ir Vidurio Europos šalių kariuomenių vadų konferencijoje. Joje taip pat dalyvavo Estijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos kariuomenių vadai.

Konferencijos tikslas – aptarti saugumo situaciją Vidurio Europos regione, regiono valstybių dedamas pastangas, siekiant užtikrinti regiono stabilumą. Taip pat buvo aptarti klausimai, susiję su šiuo metu Afganistane vykdoma NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija – kokia bus Afganistano ateitis iš šalies pasitraukus sąjungininkų pajėgoms, kaip bus išlaikomas glaudus sąjungininkų bendradarbiavimas pasibaigus šiai dešimtmetį trunkančiai operacijai.

„Tokio pobūdžio susitikimai yra naudingi ne tik stiprinant regioninį saugumą ir aptariant ateities iniciatyvas, tokias kaip „sumani“ gynyba (angl. smart defence), bet ir tvirtinant karinius dvišalių bei daugiašalius santykius“, – apie konferencijos naudą kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius.

Vienas iš šios konferencijos iniciatorės EUCOM veiklos tikslų – skatinti tarptautinį karinį ir tarptinstitucinį bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti transatlantinį saugumą bei stabilumą Vakarų Europoje ir Eurazijos žemyne.

Dėl papildomos informacijos: Kapitonas Marius Varna, mob. tel.8 686 35 407

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: A. Pocius

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra