Kariuomenės ordinarui G. Grušui – vyskupo šventimai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiandien pasaulis sunkiai suvokia, kad vyskupas nėra valdovas ar renginių ir suėjimų garbingas papuošalas, bet visų pirma – maldos ir dvasinio gyvenimo vyras, kuris nebijo nepopuliarių sprendimų, nes vadovaujasi Šventuoju Raštu, įsakmiai sakančiu: Dievo reikia labiau klausyti negu žmonių.
 
Tai savo homilijoje pabrėžė Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis, šeštadienį, 2010 m. rugsėjo 4-ąją, Vilniaus arkikatedroje įšventinęs vyskupu naująjį Lietuvos kariuomenės ordinarą Gintarą Grušą.
 
Vilniaus arkivyskupas kvietė naująjį vyskupą G. Grušą nebijoti būti pasaulyje prieštaravimo ženklu. „Vadovavimas tampa atsakinga tarnyste, kuri nebijo tvirtai, bet iš meilės pasipriešinti klaidai bei įvairioms blogio formoms, tėviškai sudrausti ir pabarti, guosti ir drąsinti, mokyti ir aiškinti. (…) Drauge su savo bendradarbiais kapelionais būk geruoju ganytoju, kuris pažįsta ir rūpinasi savo avimis, mokyk tau patikėtus karius pažinti Dievą, branginti vertybes, ugdyti pagarbą žmogui, bendrystės dvasią ir tautos meilę“, – linkėjo A. J. Bačkis naujajam Lietuvos kariuomenės ordinarui vyskupui G. Grušui, šiose pareigose pakeitusiam Šiaulių vyskupą Eugenijų Bartulį.
 
Vyskupo šventimus suteikęs Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis pažymėjo, kad G. Grušas yra jau antrasis šįmet įšventintas jaunas Lietuvos vyskupas po Vilniaus arkivyskupo pagalbininko vyskupo Arūno Poniškaičio.
 
Vyskupo įšventimo iškilmėse dalyvavo beveik visi Lietuvos vyskupai, popiežiaus nuncijus Luidžis Bonacis (Luigi Bonazzi), Bažnyčios hierarchai iš Baltarusijos, Lenkijos, Rumunijos, Lietuvos Seimo, Krašto apsaugos, kitų ministerijų vadovai, baigęs kadenciją LR Prezidentas Valdas Adamkus, kiti aukšti svečiai.
 
Pagal senąjį paprotį Dievo tautos akivaizdoje įšventinamasis vyskupas turėjo atsakyti į arkivyskupo klausimus apie pasiryžimą vykdyti Bažnyčios apaštalų jam patikėtąsias ganytojo pareigas. Po visų vyskupų rankų uždėjimo ir patepimo šventaisiais aliejais G. Grušas priėmė vyskupo ženklus – vyskupo žiedą, mitrą, ganytojo pastoralą, Evangelijų knygą ir buvo pasveikintas susirinkusiųjų plojimais.
 
Šių metų liepos 2 dieną popiežius Benediktas XVI priėmė Šiaulių vyskupo E. Bartulio atsistatydinimą iš Lietuvos kariuomenės ordinaro pareigų ir nauju kariuomenės ordinaru paskyrė Lietuvos vyskupų konferencijos generalinį sekretorių monsinjorą G. Grušą.
 
Šį mėnesį 49 metų gimtadienį švęsiantis G.Grušas yra gimęs Vašingtone (JAV), augo lietuviškoje šeimoje, aktyviai dalyvavo Los Andželo Šv. Kazimiero lietuvių parapijos gyvenime, Ateitininkų federacijos veikloje. Prieš stodamas į kunigų seminariją baigė matematiką ir informatiką Kalifornijos universitete, dirbo IBM korporacijoje.
 
1992 m. Vilniuje G. Grušas buvo įšventintas diakonu, 1994 m. Vilniaus arkikatedroje arkivyskupo A. J. Bačkio įšventintas kunigu. Tais pačiais metais išrinktas Lietuvos vyskupų konferencijos generaliniu sekretoriumi. 1997 m. grįžęs į Romą tęsė studijas Popiežiškajame Šv. Tomo Akviniečio universitete, čia 2001 m įgijo bažnytinės teisės daktaro laipsnį. 2001-2003 m. buvo Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektoriumi, iki šiol dėsto šioje seminarijoje kanonų teisę. Nuo 2002 m. eina Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pareigas.
 
2003 m. G. Grušui buvo suteiktas Šventojo Tėvo kapeliono – monsinjoro – titulas. Greta gimtosios lietuvių moka anglų, italų ir prancūzų kalbas.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. 48 metų G. Grušas gimė JAV ir prieš tapdamas dvasininku spėjo padirbėti IBM korporacijoje
2, 3. Vilniaus arkikatedroje šventinamas naujasis Lietuvos kariuomenės ordinaras G. Grušas
4. Pagal senąjį paprotį Dievo tautos akivaizdoje įšventinamasis vyskupas turėjo atsakyti į arkivyskupo klausimus apie pasiryžimą vykdyti Bažnyčios apaštalų jam patikėtąsias ganytojo pareigas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra