Kariuomenės lėktuvas AN-2 Baltijos kelio 20-ųjų metinių renginių dalyvius pasveikins gėlėmis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 23 d., minint 20-ąsias Baltijos kelio metines, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Aviacijos rinktinės lėktuvas AN-2 dalyvaus Lietuvos aeroklubo organizuojame skrydyje. KASP lėktuvas, kartu su kitais skrydyje dalyvausiančiais orlaiviais, pakartos prieš porą dešimtmečių įvykusį  istorinį skrydį virš Baltijos valstybių.
 
Rugpjūčio 23 d. rytą lėktuvas AN-2 išskris iš Kyviškių į Panevėžio Stetiškių aerodromą, kur vyks Aviacijos šventė. Šios šventės pradžioje (apie 11–12 val.) bus išlydėta Baltijos kelio maršrutą pakartosianti Lietuvos aeroklubo „Alfa“ ir „Cessna“ lėktuvų grupė.
 
KASP Aviacijos rinktinės lėktuvas AN-2 bus lėktuvų grupės vedantysis. Lėktuvo įgulai vadovaus majoras Robertas Mažylis, kartu skris antrasis pilotas kapitonas Ernestas Tamulis ir borto operatorius viršila Valentinas Banelis.
 
Lėktuvų grupė skris šiuo maršrutu: Panevėžys–Bauska–Ryga–Ainaži–Pernu–Talinas–Rapla–Pernu–Ainaži–Ryga–Bauska–Panevėžys–Ukmergė–Vilnius–Kyviškės.
 
Skrisdami virš žmonių susibūrimo vietų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje lakūnai Baltijos kelio minėjimo dalyvius pasveikins paberdami gėles, kurias dovanos šventės rėmėjai ir dalyviai.
 
Pakeliui iš Estijos į Lietuvą prie Lietuvos aviatorių virš savo šalių teritorijų planuoja prisijungti ir Estijos bei Latvijos orlaiviai, taip sudarysiantys lėktuvų grandinę.
 
Jubiliejinio skrydžio pabaigoje apie 20 val. planuojamas sveikinamasis skrydis virš Vilniaus Katedros aikštės šventinio renginio, skirto Baltijos kelio 20-mečiui paminėti, metu. Skirsdami lakūnai taip pat pabers gėlių.
 
Baltijos kelias įvyko 1989 metų rugpjūčio 23 d., minint Sovietų Sąjungos ir Vokietijos pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto bei jo slaptųjų protokolų, lėmusių Baltijos šalių okupaciją, 50-ąsias metines.
 
Tąkart akcijos metu už rankų susikibę Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės sudarė gyvąją grandinę nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino. Baltijos kelyje tuomet dalyvavo apie du milijonai žmonių.
 
Pastaba žiniasklaidai: penktadienį, rugpjūčio 21 d., į KASP aviacijos rinktinę Kyviškėse bus atvežta 5 tūkst. rožių, padovanotų akcinės bendrovės „Pagirių šiltnamiai“.
 
Žiniasklaidos atstovus, norinčius nufilmuoti/nufotografuoti, kaip į lėktuvą kraunamos gėlės, prašome kreiptis į KASP Aviacijos rinktinės kpt. Ernestą Tamulį, tel. 86 98 27196.

KAM, Viešųjų ryšių departamentas, www.kam.lt, tel. (8 5) 2735 519 el. paštas: vis@kam.lt

Ltn. Andriaus Maskoliūno nuotr.
 
Nuotraukose: Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Aviacijos rinktinės lėktuvas AN-2 dalyvaus Lietuvos aeroklubo organizuotame skrydyje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra