Kariuomenės ir visuomenės šventė pirmą kartą Šiauliuose ir pirmą kartą su įspūdingu aviacijos šou

Autorius: Data: 2012-02-24 , 16:00 Spausdinti

Pirmą kartą istorijoje pagrindinė Lietuvos kariuomenės ir visuomenės šventė vyks Šiauliuose, o didžiausias šios šventės siurprizas – tarptautinis aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“, kuriame dalyvaus ne tik Lietuvos karinė ir civilinė aviacija, bet ir kitų NATO šalių kariniai orlaiviai su savo įspūdingais pasirodymais ore. Prie šventės aktyviai jungiasi ir Šiaulių regiono bendruomenės.

Šventė vyks 2012 m. gegužės 26 d., šeštadienį, nuo 12 val. iki vėlyvo vakaro.

Tokio renginio nėra buvę ne tik Šiauliuose, bet ir apskritai Lietuvoje.

„Kariuomenės ir visuomenės šventė daug kartų džiuginusi vilniečius ir kauniečius šiemet keliauja į Šiaulius. Miestą, kur dislokuotas geriausiai matomas NATO saugumo garantas, – Baltijos šalių oro policijos misija. Tai, kad NATO šalių karinės oro pajėgos dalyvaus ir mūsų šventėje, tik patvirtina mūsų bendrumą ir tai, koks svarbus yra NATO solidarumo principas“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“ rengiamas Karinių oro pajėgų dvidešimtmečio proga. Šou metu bus demonstruojamas įspūdingas lėktuvų pilotažas, kurį atliks lakūnai su retro, koviniais, transportiniais, moderniais orlaiviais ir sraigtasparniais. Programoje – ne tik karinės aviacijos pasirodymai, bet ir akrobatiniai skraidymai, tarp jų – akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys.

Savo įspūdingomis programomis ore stebins ir kitų NATO šalių Karinės oro pajėgos. Planuojamas ilgesnis nei dviejų valandų jų pasirodymas.

Jungtinėje programoje „oras-žemė“ savo profesionalumą demonstruos jungtinės karinės pajėgos. Taip pat bus galima iš arti pamatyti įvairių Lietuvos retro, esamų ir užsienio orlaivių ekspozicijas, antžeminę techniką ir ginkluotę.

Nors šių metų kariuomenės ir visuomenės šventėje pirmu smuiku gros Karinės oro pajėgos, turės ką parodyti ir kitos trys kariuomenės pajėgų rūšys – Sausumos, Karinės jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgos.

Šventės dalyviai galės pabendrauti su kariais, taip pat pamatyti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV su ginkluote, SISU, UNIMOG sunkvežimius, artilerijos pabūklus, JAVELIN simuliatorių, stingerius, lengvuosius šaulio ginklus, povandeninių veiksmų komandos įrangą ar dykumos džipą su įranga ir ginkluote.

Šventėje bus galima išbandyti savo jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose – išardyti ir surinkti ginklą, pasimatuoti karinę uniformą ir nusifotografuoti, užsimaskuoti veidą. Aštrių pojūčių mėgėjai galės patys pabandyti išminuoti minų lauką. Įvairių smagių ir karinių užduočių kariai parengs ir jauniausiems šventės dalyviams.

Taip pat bus galima įvertinti kariuomenės logistiką, kuri demonstruos aprangos ir ekipuotės ekspoziciją, karo lauko ligoninę, karo kartografijos galimybes, įvairią techniką ir ginkluotę.

Kariuomenės ir visuomenės šventė vyksta vienintelį kartą per metus, kai mobilizuojamos visos pajėgos tam, kad visuomenė iš arti galėtų pamatyti, kuom gyvena ir kokius iššūkius nugali dabartinė Lietuvos kariuomenė. Tai unikali proga per vieną dieną iš arti pamatyti įspūdingiausias kariuomenės gyvenimo puses.

Tačiau tai ne tik kariuomenės šventė. Joje aktyviai dalyvauja ir visuomenė, ir ne tik stebėdama, bet ir pati rodydama savo programas. Veiks įspūdingas Šiaulių, Akmenės, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės bendruomenių miestelis su savo ekspozicijomis, prekybininkais, saviveiklininkų pasirodymais.

Pagrindinis šventės partneris – Šiaulių miesto savivaldybė. Kiti šventės partneriai – Šiaulių, Akmenės, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės rajonų savivaldybės. Šventės rėmėjai – bendrovės UAB „Elsis“, AB „Gubernija“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Limega“.

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos, paprastai šios šventės vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį.

Informacija apie šią šventę bus nuolat atnaujinama

http://www.kam.lt/lt/kariuomenes_ir_visuomenes_svente_1879.html.

KAM archyvo (Alfredo Pliadžio) nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: Ankstesnių metų Kariuomenės ir visuomenės šventės Kaune bei Vilniuje momentai

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra