Karių veteranų asociacijos seminaras Palangoje

Autorius: Data: 2013-09-27 , 11:39 Spausdinti

Lietuvos Karių veteranų asociacijos narys Gintautas TAMULAITIS, Profesorius Aleksandras VITKUS, Kaunas

2013 m. rugsėjo 20-22 d., savaitgalį, Lietuvos kariai veteranai su žmonomis rinkosi į tradiciniu jau tapusį savo „rudeninį“ susitikimą-seminarą Palangos karininkų ramovėje.

Nors Lietuvoje oras buvo lietingas ir apsiniaukęs, tačiau Lietuvos Karių veteranų asociacijos nariams, Palangoje susirinkusiems į seminarą „Klaipėdos krašto istorijos vingiuose“, švytėjo saulė. Veteranai seminaro kultūrinę programą ir savo klausimų svarstymą derino su Asociacijos narių jubiliatų pagerbimu. Buvo pagerbti jubiliatai (kpt. Vydmantas Augutis, viršila Juozas Papas, kpt. Edmundas Survilas, seržantas Eugenijus Varnas). Kiekvienas buvo perjuostas Lietuvos tautine lino juosta, įteiktos gėlės bei atminimo dovanos.

Šeštadienį, rugsėjo 21-ąją, prieš iškilmingos šventės atidarymą, karys Gintautas Tamulaitis ir profesorius Aleksandras Vitkus kariams veteranams pristatė kompaktinę plokštelę, sukurtą Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Kauno skyriaus pagal Krašto apsaugos ministerijos paremtą projektą tema „Lietuvos kariuomenės ir laisvės kovų istorijos chronologija 1915-1940 m.“.

Šventės atidarymo metu prie Palangos karininkų ramovės išsirikiavo veteranai su uniformomis. Iškilmingai buvo įneštos vėliavos, sugiedotas Lietuvos valstybinis himnas. Karių veteranų asociacijos prezidentas dim. plk. ltn. Jonas Kliauza pasveikino visus veteranus. Jis priminė Vinstono Čerčilio žodžius „Rezervistas – dvigubas pilietis“. Neatsitiktinai visos Vakarų valstybės rezervo rengimui negaili lėšų ir laiko. Aktyviausius veteranus Asociacijos prezidentas dim. plk. ltn. J. Kliauza apdovanojo Asociacijos pasižymėjimo ženklais.

Popietę visi veteranai su žmonomis išvyko į Klaipėdos jūros uostą. Laivu plaukiojo po šio uosto ekvatoriją lydimi Valstybės saugumo departamento dim. plk. Algirdo Grublio, kuris supažindino su Klaipėdos uostu, terminalais, naujais statiniais, numatomų valstybinių projektų vietomis ir kitais objektais. Vėliau visi patraukė į ekskursiją, lydimi žinomo kraštotyrininko Egidijaus Kazlauskio, kurios metu susipažino su istorinėmis vietomis, maršrutu: Klaipėda-Dovilai-Kisinai-Šernai-Klaipėda. Aplankė vieno iš 1863 metų sukilėlių vado generolo Antano Gelgaudo žūties vietą. Taip pat ir kitų Klaipėdos krašto ryškių asmenybių kapus.

Vakaronės metu savo svečiams – Algirdui Grubliui ir Egidijui Kazlauskiui veteranai padėkojo už turiningai praleistą dieną, įteikė jiems simbolines dovanėles apie Asociacijos veiklą.

Paskutinę seminaro dieną, karių veteranų asociacijos nariai visuotiniame susirinkime priėmė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Vyriausiąją ginkluotųjų pajėgų vadą Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininką, Ministrą pirmininką, Krašto apsaugos ministrą ir Seimo opozicijos lyderį Andrių Kubilių primindami, kad veteranai 1991-1993 metais po kelis mėnesius negaudami atlyginimo vykdė visas jiems pavestas užduotis, negailėdami sveikatos ir net gyvybės. Ir dabar aktyviai dalyvauja politiniame ir ekonominiame gyvenime. Jie kreipėsi su viltimis į išvardintus aukščiausius šalies pareigūnus, kad nuo 2009 m. prarastos pensijos būtų sugrąžintos pirmiausia. Priešingu atveju veteranai nuogąstauja, kad Respublikos vadovybė negrįžtamai praras Nepriklausomybės gynėjų pasitikėjimą.

Susitikimo pabaigoje buvo aptartas 2014 metų Asociacijos veiklos planas:

1. 2014 m. „vasaros“ susitikimo, kuris turėtų įvykti Ignalinos apskrityje, programa ir paskirti atsakingi asmenis už jos parengimą.

2. 2014 m. Palangos kasmetinio susitikimo – seminaro programa.

3. Priimti nutarimai dėl Asociacijos veiklos gerinimo.

Seminarui pasibaigus Karių veteranų asociacijos prezidentas dim. plk. ltn. Jonas Kliauza nuoširdžiai padėkojo visiems dalyvavusiems renginyje ir ypač už primintas ekskursijų vadovų istorines pamokas. Palinkėjo geros kloties ir iki naujų susitikimų.

Prof. A. Vitkaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Iškilminga veteranų rikiuotė

2. Apdovanojami aktyviausi veteranai

3. Veteranai su žmonomis prie Palangos karininkų ramovė

4. Klaipėdos jūros uoste

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra