Kariškas šurmulys Vilniaus Radvilų gimnazijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 8 d. Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniaus karo prievolės centro kariai Vilniaus Radvilų gimnazijoje surengė Nacionalinės gynybos dieną.
 
Šiuo projektu kariai siekia paaiškinti jaunuoliams, kaip organizuojama Lietuvos krašto apsaugos sistema ir kartu prisidėti prie jų pilietiško ir patriotiško ugdymo.
 
„Džiaugiamės, kad kariai „eina į mases“. Šis projektas mums labai svarbus tuo, kad mokiniai prisiliesdami prie kariuomenės kartu mokosi disciplinos, pabunda pilietiškumo ir patriotiškumo jausmai“, – susitikimo su kariais metu sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rima Žalimienė.
 
Kariškuose užsiėmimuose dalyvavo III gimnazinių klasių moksleiviai, kurie buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės istorija, karine ekipuote. Jaunimas atidžiai klausė karių pasakojimų, aktyviai domėjosi kario tarnyba.
 
„Nustebino jaunimo aktyvumas mano dėstomoje Lietuvos kariuomenės istorijos paskaitoje. Mokiniai ne tik atidžiai klausėsi, bet ir suskambėjus skambučiui prašė papasakoti daugiau. Tai pirma mokykla, kurioje moksleivių dėka galėjau papasakoti daugiau negu yra numatyta programoje“, – įspūdžiais dalijosi kpt. Marius Bagdonas.
 
Didelio mokinių susidomėjimo susilaukė karinių estafečių ir rikiuotės užsiėmimai, kuriuose liejosi azartas ir noras laimėti.
 
„Projektas Nacionalinės gynybos diena mūsų gimnazijoje susilaukė didelio mokytojų ir mokinių susidomėjimo. I, II ir IV klasių mokiniai manęs klausinėjo, kada kariai atvažiuos vėl ir bus galima sudalyvauti kariniuose užsiėmimuose. Labai džiaugiamės bendradarbiaudami ir lauksime karių sugrįžtant“, – sakė gimnazijos direktorius Mindaugas Puodžiukas.
 
Projektą vainikavo gimnazijos aktų salėje susirinkusiems mokiniams ir mokytojams pasakyta padėka, aktyviausiems užsiėmimų dalyviams įteikti kariški prizai. Taip pat gimnazijos bibliotekai buvo padovanotos knygos „Lietuvos kariuomenės vadai ir ministrai“, kurias galės vartyti kiekvienas besidomintis kariuomene.
 
„Nacionalinės gynybos diena – dažniausiai pirmas mokinių kontaktas su kariuomene, todėl ypač svarbu, kad jaunimas būtų sudomintas ir toliau liktų suinteresuotas domėtis karyba“,– sakė istorijos mokytojas ir Lietuvos šaulių sąjungos narys Mindaugas Nefas.
 
Projektas įneša karinio šurmulio į mokyklų ir gimnazijų kasdienybę, suteikia jaunimui galimybę pabendrauti su kariais, sužinoti apie Lietuvos kariuomenę ir galimybes joje tarnauti. Be to, ugdo pilietiškumą ir patriotiškumą, moko jaunimą tiek dirbti komandoje, tiek lyderiauti.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra