Karinių oro pajėgų vadas gen. mjr. E. Mažeikis lankėsi NATO Jungtiniame oro operacijų centre

Autorius: Data: 2012-02-28 , 14:30 Spausdinti

2012 m. vasario 27–28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis su oficialiu vizitu lankėsi NATO Jungtiniame oro operacijų centre (angl. Combined Air Operations Centre, CAOC) Uedeme, Vokietijoje.

Vizito metu gen. mjr. E. Mažeikis susitiko su Jungtinio oro operacijų centro vadu generolu leitenantu Dieteriu Naskrentu (Dieter Naskrent) ir jo pavaduotoju brigados generolu Marianu Jeleniewskiu (Marian Jeleniewski). Su centro atstovais Lietuvos karinių oro pajėgų vadas aptarė klausimus, susijusius su Baltijos šalyse vykdoma NATO oro policijos misija ir NATO organizuojamomis Baltijos regiono oro pajėgų treniruotėmis (angl. Baltic Region Training Event, BRTE), kuriose taip pat dalyvavo Jungtinio oro operacijų centras. Artimiausia BRTE treniruotė vyks š. m. kovo 27–28 d. Lietuvoje.

Lankydamasis Jungtiniame oro operacijų centre, gen. mjr. E. Mažeikis taip pat susitiko su centre tarnaujančiais Lietuvos kariais.

Jungtinis oro operacijų centras koordinuoja nacionalinių ir NATO oro pajėgumų dalyvavimą NATO vadovaujamose operacijose taikos ir krizės metu, taip pat atsako už Baltijos oro erdvę saugančių NATO oro policijos misijos naikintuvų aktyvavimą.

KOP informacija

www.kam.lt

Nuotraukoje: Gen. mjr. E. Mažeikis

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra