Karinių oro pajėgų kariai iš Kauno į Vilnių perskraidino donoro organus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. birželio 25 dienos (penktadienio) vakare Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula perskraidino donoro širdį ir kepenis bei penkių medikų brigadą iš Kauno medicinos universiteto klinikų į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas.
 
Perskraidinimo operacijai vadovavo Mi-8 įgulos vadas majoras Viktor Krivobokas. Skrydis iš Kauno antrojo paieškos ir gelbėjimo posto truko 30 minučių.
 
Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuolatos budi Paieškos ir gelbėjimo postuose ir yra pasiruošę nedelsiant suteikti pagalbą Lietuvos žmonėms.
 
Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos atlieka donorų organų transportavimą pagal 2001 m. birželio 15 d. pasirašytą Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio transplantacijos biuro bendradarbiavimo sutartį. Tų pačių metų liepos 4 d. sutartis dėl organų transportavimo pasirašyta su Respublikiniu rekonstrukcijos ir mikrochirurgijos centru.
 
Sraigtasparniai Mi-8 MTV skirti paieškos ir gelbėjimo darbams, medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotims vykdyti, gabena donorų organus transplantacijos operacijoms, šiais orlaiviais skraidinami kariai ir svarbūs asmenys. Mi-8 naudojami parašiutinio rengimo metu, gaisrams gesinti, o atitinkamų modifikacijų sraigtasparnius taip pat galima naudoti ugnies paramai.
 
Krašto apsaugos ministerija/ Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. 8 5 273 5517, el. paštas: vis@kam.lt
 
A. Didžgalvio nuotr.
 
Nuotraukoje: Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis iš Kauno į Vilnių atgabeno donoro širdį bei kepenis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra