Karininkas padėkojo moksleiviams už paramą nelengvo išbandymo metu

Autorius: Data: 2011-03-25, 08:27 Spausdinti

„Norisi daug kartų pasakyti „ačiū“. Stovėdamas šiandien prieš tokį būrį moksleivių, nepaprastai jaudinuosi ir turiu prisipažinti, kad jūsų laiškai ligoninės palatoje mane labai maloniai nustebino ir pamalonino“, – buvo pirmieji vyresniojo leitenanto Lino Novogreckio tarti žodžiai susitikime su moksleiviais.

2011 m. kovo 24 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ LDK Kęstučio bataliono karininkas padėkojo Šimkaičių (Jurbarko raj.) Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviams už jam skirtus laiškus ir bendravo su mokyklos bendruomene.

Praėjusiųjų metų lapkričio mėnesio Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai rašė laiškus tuo metu sunkiai sužeistam Afganistano Goro provincijos atkūrimo misijos kariui vyr. ltn. L. Novogreckiui. Moksleiviai linkėjo kariui kuo greičiau pasveikti ir grįžti į tarnybą.

Tik sugrįžęs į tarnybą, jau pirmąją savaitę, karininkas susitiko su moksleiviais. Jie  karininko teiravosi apie incidentą, kurio metu buvo sužeistas, apie tarnybos sąlygas Afganistane ir ginkluotę bei tolimos šalies vaikų gyvenimą.

„Tolimąjį Afganistaną mes vadiname „Mėnulio žeme“ ir tikrai įspūdžių daug. Misijoje dalyvavau jau antrą kartą ir pastebiu teigiamus pasikeitimus toje šalyje – vis mažiau basomis lakstančių vaikų, jie smalsūs ir mus kalbina, daugėja mokyklų“, – sakė vyr. ltn. L. Novogreckis. 

Paklaustas apie sužeidimą, karininkas pacitavo amerikiečių ir vokiečių karo medikus, kurie jį pavadino „laimės vaikiu“.

„Gal taip ir yra, bet šiandien turiu pasakyti, jog man padėjo mano kolegos – tiek buvę kartu, tiek medikai, kurie vėliau turėjo nemažai darbo. Tikėjimas ir didelis palaikymas labai padėjo”, – sakė karininkas.

„Karininko pasakojimas apie kolegas ir jų pagalbą nelengvą akimirką puikiai byloja apie pagarbą vienas kitam, apie kolektyvo stiprybę. Šią savaitę mokykloje nemažai kalbame apie patyčias, tai tokie pasakojimai neišvengiamai daro stiprų įspūdį“,– mano Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

Susitikimo pabaigoje karininkas suvenyrais apdovanojo nuoširdžiausių laiškų autorius. Iniciatyva parašyti kariui laiškus gimė mokykloje, o ją įgyvendinti padėjo Lietuvos kariuomenės Mokymo personalo valdybos Karo prievolės administravimo tarnybos kariai.

L. Bratiko nuotr.

Nuotraukoje: Vyr. ltn. L. Novogreckis

Kariuomenė , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra