Kariai dėkojo už šiltą ir iškilmingą sutikimą grįžus iš misijos Afganistane

Autorius: Data: 2013-05-30 , 16:37 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. gegužės 30 d., Vilniaus Katedros aikštėje iškilmingai sutikti iš tarptautinės misijos Afganistane grįžę kariai – Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šešioliktosios pamainos (PAG–16), NATO operacijos štabuose tarnavę kariai.

„Dėkojame visiems šiandien mus taip iškilmingai sutikusiems po misijos Afganistane – Krašto apsaugos ministrui, kariuomenės vadui, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadui ir, žinoma, visiems susirinkusiems miestiečiams. Neapsakomai malonu matyti mojančius moksleivius, studentus, vilniečius ir miesto svečius, sveikinančius mus Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje. Toks šiltas sutikimas dar ilgai išliks mūsų atmintyje“, – po ceremonijos sakė PAG-16 kariai, pabrėžę, kad toks iškilmingas sutikimas yra ir didelė šventė pusmetį jų laukusiems artimiesiems.

Iš misijos grįžusius karius pasitiko ir apdovanojimus už dalyvavimą tarptautinėje misijoje įteikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

„Jūs esate mūsų, visos Lietuvos, pasididžiavimas. Puikiai atlikote savo misiją, sudarydami ramesnę aplinką tolimoje nuo mūsų šalyje. Mačiau, kaip ten statomi nauji namai afganistaniečiams, kaip restauruojama jų ligoninė, statomos ir atkuriamos mokyklos. Savo pasiaukojančia tarnyba jūs labai prisidėjote prie šios pažangos Afganistane“, – sutikimo ceremonijoje sakė ministras J. Olekas. Ministras padėkojo kariams už profesionalumą, pasiaukojimą ir savo kolegų saugojimą, o jų šeimų nariams – už nuolatinį palaikymą ir rūpestį.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Vaidotas Malinionis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybė, kitų kariuomenės vienetų vadai, PAG-16 karių artimieji.

Nuo Krašto apsaugos ministerijos iki Katedros aikštės atžygiavo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šešioliktosios pamainos kariai (PAG–16), taip pat karininkai tarnavę Vakarų regioninėje vadavietėje, Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Jungtiniame štabe, antrojoje Karinių patarėjų grupėje ir Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupėje.

Priešpaskutinę Provincijos atkūrimo grupės karių pamainą daugiausiai sudarė kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, kurios padaliniai dislokuoti Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Molėtų, Ignalinos ir Švenčionių miestuose. Taip pat grupėje tarnavo kitų Lietuvos kariuomenės padalinių kariai iš Karo medicinos tarnybos, Logistikos valdybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Sausumos pajėgų štabo ir karinių vienetų.

Kariai misijoje tarnavo nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. Pamainai vadovavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius.

Šiuo metu Goro provincijoje tarnauja jau paskutinė, septynioliktoji Lietuvos karių pamaina PAG-17, kuriai tenka ypatinga užduotis – užbaigti Lietuvos vadovaujamos misijos veiklą ir perduoti atsakomybę už saugumą vietos saugumo pajėgoms.

Fotogalerija

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra