Kardinolas linkėjo D. Grybauskaitei nepristigti drąsos atliekant savąją misiją

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus arkikatedroje Lietuvos vyskupai ir Popiežiaus nuncijus Lietuvoje aukojo iškilmingas sekmadienio šv. Mišias naujosios prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos proga.

Arkikatedros prieigose, sveikindami pirmą kartą po prezidento priesaikos viešumoje pasirodžiusią naująją šalies vadovę D. Grybauskaitę, plojimais pasitiko žmonės. Šv. Mišiose dalyvavo kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Algirdas Brazauskas, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas ir premjeras Andrius Kubilius su žmonomis, Seimo, Vyriausybės nariai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti pareigūnai, gausiai susirinkę tikintieji.
Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis savo homilijoje sakė, kad kiekvienas esame pašaukti imtis skirtosios misijos, „nesvarbu, kokia pareiga mums tenka – valstybės valdymas, verslo kūrimas, švietimo ir mokslo plėtra, žemdirbio triūsas ar namų šeimininkės tylus patarnavimas. Kiekvienas darbas įgyja savo vertę ne dėl to, ką apie jį kalba žiniasklaida ar žmonės, kiek už jį sumokama, bet pagal tai, kiek į jį yra įdėta meilės ir pasiaukojimo. Iš meilės atlikti darbai tampa amžinos vertės. (…) Nesąžiningai uždirbti pinigai dar nė vienam neatnešė laimės. Nė vienas nesame šios žemės savininkas, tik laikinai naudojamės žemiškomis gėrybėmis“, – priminė A. J. Bačkis.
Naujajai šalies prezidentei, kuri pradeda savo darbą tautos labui, ir kiekvienam žmogui kardinolas linkėjo pasitikint Dievu nepristigti drąsos atlikti paskirtąją misiją, įstengti uoliai, su meile atlikti savo pareigas ir būti tikrai, kad tūkstantmečiam mūsų tautos vardui nėra grėsmės išnykti iš pasaulio žemėlapio. „Sugrąžinkime pagarbą sąžiningam darbui, kylančiam iš tikėjimo, vilties ir drąsos būti tuo, kuo Dievas mus sutvėrė“, – ragino A. J. Bačkis.
Po šv. Mišių Katedros aikštėje vyko Prezidentės inauguracijos iškilmėms skirta Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vėliavų būrių rikiuotė ir paradas. Prezidentei D.Grybauskaitei pristatyti Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadai, valstybės vadovę pagerbė Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vėliavos ir kariai.

www.lrytas.lt

D. Labučio nuotr.

Nuotraukose:

1. Katedroje prezidentės inauguracijos proga laikytos šv. Mišios
2. Vilniaus arkikatedroje Lietuvos vyskupai ir Popiežiaus nuncijus Lietuvoje aukojo iškilmingas sekmadienio šv. Mišias naujosios prezidentės inauguracijos proga
3. Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas A. J. Bačkis savo homilijoje sakė, kad kiekvienas esame pašaukti imtis skirtosios misijos

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra