Kardinolas A. J. Bačkis – Nepaprastasis popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys Kijeve

Autorius: Data: 2013-06-17 , 10:06 Spausdinti

Popiežius Pranciškus paskyrė kardinolą Audrį Juozą Bačkį, Vilniaus arkivyskupą emeritą, savo nepaprastuoju pasiuntiniu į Kijevo Rusios krikšto 1025 metų jubiliejaus iškilmes. Kijevo Rusia oficialiai buvo pakrikštyta 988 m. kunigaikščio Vladimiro Didžiojo iniciatyva. Kijevo Rusios krikšto jubiliejaus iškilmės įvyks Kijeve rugpjūčio 17 ir 18 dienomis. Kard. Bačkis Šventojo Tėvo vardu vadovaus Kijevo Rusios krikšto 1025 metų jubiliejaus iškilmėms, perduos popiežiaus žinią Ukrainos katalikų Bažnyčiai ir jo Apaštališkąjį palaiminimą.

Ukrainos katalikų Bažnyčia susideda iš dviejų tradicijų: Vakarų ir Rytų. Didesnė dalis Ukrainos katalikų priklauso Rytų Bažnyčiai, kuri laikosi graikiškos arba bizantiškos liturgijos. Likusieji, priklausantys Vakarų tradicijos bendruomenei, liturgijoje naudoja Romos lotyniškas apeigas.

Popiežius Jonas Paulius II prieš dešimtmetį Romoje apsilankiusiems Ukrainos katalikų ganytojams paminėjo Kijevo Rusios krikšto svarbą, Ukrainą pavadino katalikybės pasienio kraštu pažymėdamas, jog dvi viena šalia kitos vienoje Bažnyčioje gyvuojančios liturginės tradicijos yra ne prieštaravimas, o Bažnyčią praturtinanti įvairovė.

Ukraina yra visos Rytų Europos krikščionybės lopšys. Ukrainos ganytojams tenka darbuotis Bažnyčios „laboratorijoje“, kurioje sugyvena rytų krikščionybės ir lotynų krikščionybės tradicijos. Savo įnašu abi jos dailina vienintelės Kristaus Bažnyčios veidą, – sakė pal. Jonas Paulius II. Popiežius tą kartą pažymėjo, kad Ukrainos katalikų Bažnyčia „savo istorija ir savo kankinių krauju yra pašaukta negailėdama jėgų darbuotis vardan visų krikščionių vienybės“.

Ukrainos katalikų episkopatui priklauso tiek Ukrainos graikų katalikų Bažnyčios Sinodo, tiek lotynų apeigų Vyskupų konferencijos nariai. Pal. popiežius Jonas Paulius II lankėsi Ukrainoje 2001 metais. (Vatikano radijas)

Voruta. – 2013, birž. 22, nr. 13 (777), p. 1.

Katalikų kardinolai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra