Kard. A. J. Bačkis šv. Mišiose pabrėžė taikos ir šeimos svarbą

Autorius: Data: 2011-02-17 , 08:43 Spausdinti

Ugnė NAUJOKAITYTĖ

Trečiadienį, 2011 m. Vasario 16-ąją, Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje vykusiose šv. Mišiose dalyvavo aukščiausi valstybės asmenys – prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Andrius Kubilius su žmona, Seimo pirmininkė Irena Degutienė su vyru, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kai kurie Seimo nariai bei Lietuvoje viešintis Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis.

Šv. Mišias laikęs Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis pamoksle pabrėžė šeimos ir taikos joje svarbą. „Kaip labai reikia taikos mūsų šeimose. Kasdieniai nesusipratimai kursto nesantaiką, nuo kurios kenčia sutuoktiniai, o ypač vaikai“, – kalbėjo A. J. Bačkis.

Pasak jo, taika pasaulyje prasideda kiekvieno mūsų širdyje, šeimoje, valstybėje: „Tik susitaikę su Dievu ir su savimi, mes pajėgsime taikiai gyventi su kitais, pajėgsime gyventi ir tarnauti, o ne pykti ir kariauti.“

„Taika šeimoje niekada nėra nekintantis gėris. Ji formuojasi kasdienybėje per pasitikėjimą, tarpusavio pagalbą, susitaikymą. Tik tokioje aplinkoje vaikai nuo pat mažens gali mažintis taikos“, – dėstė kardinolas.

Jis palygino lietuvių tautos išgyventus laikus su bibliniu tvanu. „Nojus buvo tarsi įkalintas savo Arkoje, kurią blaškė vandens bangos ir jo šeimos gyvybė priklausė nuo sausos žemės lopinėlio“, – sakė kardinolas.

Jo teigimu, „kai tauta, netenka laisvės, kai verčiama vergauti ir keliauti, ją suvienija troškimas pasipriešinti prievartai bei noras būti laisviems ir nepriklausomiems. Šis troškimas yra įrašytas į kiekvieno žmogaus širdį. Jis suteikia drąsos ir ryžto nepalūžti sunkumuose, nenusivilti, bet tikėti pergale. Būtent tikėjimas suteikia tautai jėgų išgyventi sunkumus.“

Vilniaus arkivyskupas metropolitas pabrėžė, kad „bendras priešas suvienija bendrai kovai, o kai to priešo nelieka, imame kovoti vieni su kitais. Visi ilgimės balandžio su žalia taikos šakele snape, laukiame iš mūsų valdžios vyrų bei moterų, iš mokslininkų ir mokytojų, jo su ilgesiu dairosi bendruomenės. Kaip dažnai mes tą balandį įkaliname ir neišleidžiame, nes bijome būti taikos pasiuntiniais, nes tai atrodo tarsi negarbingas pralaimėjimas“.

„Tai yra pati didžiausia šių dienų žmonių klaida. Troškimas būti galingais ir stipriais verčia kovoti ir bandyti kitus“, – kalbėjo pamoksle A. J. Bačkis.

Tomo Lukšio (fotodiena) nuotr.

www.alfa.lt

Vasario 16-oji , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra