Karaliaus Mindaugo batalione – šventė rezervo kariams ir šeimoms

Autorius: Data: 2014-08-27 , 14:00 Spausdinti

Rugpjūčio 23 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalione, kur šiuo metu vykstančiuose parengtojo rezervo karių mokymuose karines žinias atnaujina apie 106 rezervo karių, vyko karių ir šeimų šventė.

Į šventę taip pat buvo pakviesti mokymuose dalyvaujančių rezervo karių darbdaviai.

Šventėje mokymuose dalyvaujančių karių artimieji ir kiti svečiai buvo kviečiami apsilankyti bataliono muziejuje, apžiūrėti batalione naudojamos karinės technikos ir ginkluotės parodą, norintieji buvo vėžinami kariniu transportu arba galėjo išmėginti akies taiklumą mažojoje šaudykloje. Renginio metu svečiai galėjo pamatyti ir nusifotografuoti šalia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karinio sraigtasparnio „UH-60 Black Hawk“, kuriuo į batalioną trumpam buvo atskridę JAV kariai.

Renginiui persikėlus į bataliono stadioną, vyko draugiškos karių ir šeimų sportinių ir kariškų rungčių varžybos.

Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Kariai svečius pavaišino pietumis ir kareiviška koše.

Šiuo renginiu siekiama iš arčiau supažindinti su kariuomene karių artimuosius ir į kartotinius rezervo karių mokymus rezervistus išleidžiančius darbdavius.

***

Rugpjūčio 9–29 dienomis Karaliaus Mindaugo husarų batalione, Panevėžio r., vyksta kartotiniai parengtojo rezervo karių mokymai, kuriuose dalyvauja per 100 rezervistų.

Mokymuose kariai atnaujina būtinąsias karines žinias ir įgūdžius, įgytus anksčiau atliekant privalomąją pradinę karo tarnybą.

Rezervo karių kartotiniai atnaujinti 2011 metais. Nuo to laiko karinius įgūdžius jau atnaujino apie 1 tūkst. karių, anksčiau įgijusių pagrindinį privalomąjį karinį parengimą. Šiais metais numatyta į šiuos mokymus pakviesti 500 karių, kitąmet šį skaičių ketinama padidinti iki 600.

Parengtojo rezervo mokymuose kariai treniruojasi kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų galimos krizės atveju. Be to, organizuojant mokymus siekiama, kad atsargos kariai atliktų tarnybą kuo arčiau namų ir būtų paskirti į tuos karinius vienetus, kurie dislokuoti arčiausiai deklaruotos gyvenamosios vietos.

Parengtojo rezervo karių mokymai trunka 20 dienų. Per šį laikotarpį kariai atnaujina individualius įgūdžius, mokosi veikti skyriaus ir būrio sudėtyje, susipažįsta su naudojama karine ginkluote ir amunicija, pratybų metu atlieka taktinius veiksmus.

Asmenims, pašauktiems į parengtojo rezervo mokymus, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį.

Mokymų metu kariai yra aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, jiems suteikiamos ir visos kariui priklausančios socialinės garantijos, nes pratybų laikotarpiu jie įgyja kario statusą.

Rezervo karių šaukimą atlieka Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyrius su teritoriniais skyriais, veikiančiais visose Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėse.

Karaliaus Mindaugo bataliono informacija ir nuotraukos.

© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija.

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra