Kandidatai Sacharovo premijai − arabų aktyvistai, baltarusis ir kolumbiečiai

Autorius: Data: 2011-10-20 , 17:07 Spausdinti

Kandidatai Sacharovo premijai − arabų aktyvistai, baltarusis ir kolumbiečiai

Ketvirtadienį, 2011 m. spalio 20 d., paaiškėjo trys kandidatai, kurie varžysis dėl Europos Parlamento teikiamos Sacharovo premijos.

Gauti šį prestižinį apdovanojimą pretenduoja penkiArabų pavasario“ aktyvistai, Baltarusijos žmogaus teisių gynėjas Zmitser Bandarenka bei Kolumbijos San José de Apartadó taikos bendruomenė.

Europos Parlamento Pirmininkų sueiga (politinių frakcijų lyderiai) apsispręs dėl šiemetinio premijos laimėtojo jau spalio 27-ąją, o pati premija bus įteikta gruodžio 14 d. Strasbūre.

„Arabų pavasario“ aktyvistai egiptietis Asmaa Mahfouz, libis Ahmed al-Zubair Ahmed al-Sanusi, sirai Razan Zaitouneh ir Ali Farzat bei tunisietis Mohamed Bouazizi rizikuodami savo gyvybėmis reikšmingai prisidėjo prie kovos už demokratiją ir orumą savo šalyse. Sacharovo premijai juos kartu nominavo Europos liaudies partija, Socialistų ir demokratų aljansas, Liberalų ir demokratų aljansas bei Žaliųjų frakcija.

Baltarusis Zmitser Bandarenka − įkalintas žmogaus teisių aktyvistas, Baltarusijos žurnalistų asociacijos narys, kampanijos „Europietiška Baltarusija“ koordinatorius. Jo kandidatūrą pateikė Europos konservatorių ir reformistų frakcija.

Tuo tarpu Kolumbijoje veikianti San José de Apartadó valstiečių bendruomenė brutalioje aplinkoje skiepija taikos ir teisingumo vertybes. Ją premijai nominavo Europos vieningųjų kairiųjų ir Šiaurės šalių žaliųjų kairiųjų frakcija.

Europos Parlamentas Sacharovo minties laisvės premiją teikia kiekvienais metais nuo 1988-ųjų. Ji atitenka žmonėms arba organizacijoms, kurie daro didelę įtaką demokratijos vystymuisi ir kovoja už žmogaus teises.

Daugiau apie Sacharovo premiją galite sužinoti čia:

http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?language=LT&id=42

Reuters/Scanpix nuotr.

Nuotraukoje: Protestai Egipte

Uncategorized , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra