Kamerinis choras „Con moto“ dalyvavo iškilmėse Raguvoje

Autorius: Data: 2020-01-14 , 15:57 Spausdinti

Kamerinis choras „Con moto“ dalyvavo iškilmėse Raguvoje

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ, kamerinio choro „Con moto“ vadovė, www.voruta.lt

2020-uosius Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ pradėjo kūrybine išvyka į Raguvą – nedidelį miestelį Panevėžio rajone. Sausio 4 d. Raguvos bažnyčioje vyko vieno didžiausio XVII a. Lietuvos bažnyčių fundatoriaus Marcijono Aleksandro Oginskio 330-ųjų mirties metinių ir kitų Raguvos bažnyčios XVI-XIX a. fundatorių pagerbimo iškilmės. Šv. Mišias aukojo J.E. Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

Po Šv. Mišių vykusiame istorinės medžiagos pristatyme gausiai susirinkusiems raguviečiams ir svečiams renginio organizatorius buvęs Raguvos seniūnas ir Panevėžio rajono tarybos narys, veterinarijos gydytojas, aktyviai Raguvos istorija besidomintis bendruomenės narys Petras Šileika, remdamasis paties surinkta ir sukaupta medžiaga, pasakojo apie Lietuvos didikus – didžiuosius Raguvos bažnyčios fundatorius; buvo eksponuojamos šių fundatorių rastų portretų reprodukcijos. „Tai tik maža dalelė to, ką esu sukaupęs apie Raguvos istoriją,“ –  „Con moto“ dainininkams pasakojo ponas Petras Šileika.

„Con moto“ teko garbė giedoti Šv. Mišių apeigose, vargonuojant Vievio Šv. Onos bažnyčios vargonininkui Linui Paškevičiui. Chorui ir vargonininkui, atlikusiems ir koncertinę programą, nuoširdžiai dėkojo renginio organizatoriai, atminimui įteikę Elžbietos Madelenos Oginskytės Gelgaudienės Puzinienės ir Mykolo Kazimiero Oginskio portretų reprodukcijas.

Vievyje, kurio, kaip ir Raguvos, istorija, yra susijusi su kelių Oginskių kartų gyvenimu ir valstybine veikla,  šiemet planuojama surengti šiai garsiai Lietuvos didikų giminei skirtą konferenciją.

Renginiai Trakų rajonas , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra