KAM žada populiarinti tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Autorius: Data: 2011-07-22 , 16:15 Spausdinti

Krašto apsaugos ministerija (KAM) populiarindama tarnybą Lietuvos kariuomenėje žada stiprinti bendradarbiavimą su mokyklomis, jaunimo organizacijomis ir švietimo įstaigomis.

Pasak KAM pranešimo, siekiant, kad krašto gynybai pasirengti panorusiems jaunuoliams būtų sudarytos būtinos sąlygos, bus aktyviau bendradarbiaujama ir su darbdaviais. Informacijai skleisti planuojama pasitelkti spaudą, televiziją, radiją, internetą ir aktyviau naudojant socialinių tinklų galimybes.

„Šio tikslo siekiama, norint kuo daugiau jaunuolių pritraukti savo noru atlikti karo tarnybą – ateiti į būtinuosius karinius mokymus (nuo rugsėjo jie vadinsis baziniais kariniais mokymais), rinktis krašto apsaugos savanorių tarnybą arba profesinę karo tarnybą“, – teigė ministerija.

Anot KAM, palyginti su pernai, šiemet baziniuose kariniuose mokymuose norima parengti dukart daugiau karių – iki 700. Taip pat planuojama didinti profesinės karo tarnybos eilinių karių skaičių.

Kadangi šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą nėra vykdomas, ministerija ir kariuomenės vadovybė tikisi, kad 70-90 dienų baziniai kariniai mokymai taps pagrindine piliečių rengimo krašto gynybai forma bei pirmąja tarnybos kariuomenėje pakopa.

Nuo rugsėjo įsigaliosiantis naujasis Karo prievolės įstatymas numato į bazinius karinius mokymus jaunuolius kviesti savanoriškumo pagrindais, tačiau savanorių pritrūkus atlikti karo prievolės bus galima pašaukti ir atsitiktine tvarka atrinktus 19-26 metų vyrus. KAM tikisi, kad pareiškusiųjų norą dalyvauti mokymuose bus pakankamai ir šaukti privalomai nereikės.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Lietuvos kariuomenės pristatymas moksleiviams

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra