Kaltintojai ir kaltinamasis

Autorius: Data: 2013-09-30 , 00:00 Spausdinti

Ona Matusevičiūtė, Vilnius

Eterio bangomis bei per spaudą pasiekė Seimo nario A. Butkeviąiaus teismas. Kaltinamasis asmeniškai nepažįstamas. A. Butkevičius, buvęs krašto apsaugos ministras, Seimo narys, organizavęs Lietuvos kariuomenę, pirkęs ginklų, ta proga „pasišildęs rankas“.

Kur pinigai, ten ir šėtonas. Tik neaišku, ar jis buvo prie to, kuris „galėjo pasišildyti rankas“, ar prie tų, kurie labai mėgsta gandus, ir kuriems pinigas toks dalykas, prie kurio jų pačių rankos linksta? Turintiems pinigais neįvertinamų siekių, pinigai gali būti priemonė nupirkti geresnių objektų, ne atliekų. Tokios išlaidos neįrašomos į sąskaitas. Mafija naudojasi kiekviena proga.

Staiga kaltinimas „Sukčiavimas stambių mastu“. Kuo sukčiauta? Pinigais, kurių kaltinamasis iš niekur nepasiglemžė, tėra išgirstos kalbos apie juos. Tai pasikėsinimas? Kėsinimasis ir darbas nėra lygiavertės sąvokos, kad būrų galima jas sukeisti. Darbas jau įvykęs faktas, kėsinimasis gali būti sutrukdytas, atsisakytas. Kaltinamojo pasiaiškinimai atmesti, norint parodyti tobulą žinojimą, kaip kas būtų buvę, ir savo uolumą kovojant su korupcija.

A. Butkevičius kalbėjęs apie p. V. Landsbergio santykius su MGB. Sovietmečiu p. V. Landsbergis, ačiū Dievui, nenukentėjo, o gyvenant sovietų okupuotoje Lietuvoje turbūt retai kam neteko susidurti su MGB. Priminti to, be abejo, nereikėjo. Bet provokuoti, keršyti ir metus laikyti kalėjime jokio kriminalo neįvykdžiusį asmenį, neprotestuoti dėl to, žmoniškumo atžvilgiu nemažesnis nusikaltimas, nes žalojama žmogaus sveikata. Juo labiau kad ne taip seniai p. V. Landsbergis kartu su kitais parlamentarais, įsisiautėjusiai mafijai jau išlaužus parlamento vartus, buvo to paties p. A. Butkevičiaus sumanumo ir energijos dėka apginti. Tas atsveria bet kokius nereikšmingus įžeidimus. Šitą užmiršti ir regzti provokaciją apginusiajam yra nusikaltimas tautai. Dabar dėl tos nelemtos provokacijos pastatytos barikados priešų pusėje.

Nekrikščioniškas neatlaidumas ir negarbinga provokacija, žemina valstybės valdžią ir tautą, nes provokacija iškeliama aukščiau už žmoniškumą ir tautos reikalus.

Be to, pasiūlytų pinigų priėmimas ir slapta pasiklausyti pašnekesiai apie pinigų sumas, teisingumo atžvilgiu nėra tas pats, – kaip viešai teigė p. V. Landsbergis, – ką įkišti ranką į svetimą kišenę ir vogčia arba smurtu ištraukti. Skirtumas didelis. Teismas turėjo žinoti. Žmonės tylomis tą jaučia ir tylomis atsako. Reagavimas jaučiamas. Ar ne būtina apeliaciniame teisme sumažinti priešiškumų?

„Voruta“ Nr. 46 (376) 1998 m. gruodžio 12 d., 4 p.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra