Kaliningrade atidaryta vaikų piešinių paroda K. Donelaičio kūrybos motyvais

Autorius: Data: 2013-10-20 , 10:47 Spausdinti

Romanas Senapėdis, kultūros atašė Kaliningrade

Spalio 17 d. Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejuje atidaryta bendra Šakių rajono ir Kaliningrado srities Gusevo (buv. Gumbinė) moksleivių projekto ,,Metų laikai“, skirto artėjančiam Kristijono Donelaičio gimimo 300 metų jubiliejui, piešinių paroda.

Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius, sveikindamas parodos dalyvius ir svečius pasidžiaugė, jog K.Donelaičio kūrybos meninėse interpretacijose dalyvauja ne tik profesionalūs dailininkai – tapytojai, grafikai, skulptoriai, medalininkai, bet ir moksleiviai, kurie gerai įsigilinę į K.Donelaičio kūrybą, perteikia savo įspūdžius prasmingais siužetais, spalvų įvairove.

Projektas ,,Metų laikai“, vykęs visus metus, suvienijo Šakių rajono ir Gusevo (buv. Gumbinė) moksleivius bendram tikslui – kuo geriau pažinti K.Donelaičio kūrybą, ją įprasminti dailės kūriniuose. Keturių susitikimų, simbolizuojančių keturis metų laikus, metu buvo sukurta per 40 darbų, o keturi darbai – Žiema, Pavasaris, Vasara, Ruduo, buvo kuriami bendrai, kaip kolektyvinis autorinis darbas.

Lietuvos Respublikos Seimas 2014–uosius metus yra paskelbęs Kristijono Donelaičio metais, o 2012 m. pavasarį pasirašytas bendras Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Kaliningrado srities kultūros ministerijos pasirengimo K. Donelaičio jubiliejui priemonių planas numato platų, įvairiapusišką poeto asmenybės ir jo kūrybos pristatymą.

Lietuva - Rusija , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra