Kalėdų Urbi et orbi (+video)

Autorius: Data: 2014-12-26 , 09:51 Spausdinti

Brangieji broliai ir seserys, džiugių Kalėdų!

Gimė mums Jėzus, Dievo Sūnus, pasaulio Gelbėtojas. Gimė iš mergelės Betliejuje, įvykdydamas senas pranašystes. Mergelės vardas Marija, jos sutuoktinio – Juozapas.

Paprasti žmonės, kupini pasitikėjimo Dievo gerumu, priima Jėzų ir jį atpažįsta. Šventoji Dvasia suteikė šviesos Betliejaus piemenims, kurie nubėgo į grotą ir garbino Kūdikį. Paskui Šventoji Dvasia įkvėpė nuolankius senelius Simeoną ir Oną Jeruzalės šventykloje ir jie atpažino Jėzuje Mesiją. „Mano akys išvydo Tavo išgelbėjimą“, – sušuko Simeonas, – „išgelbėjimą, kurį tu (Dieve) prirengei visų tautų akivaizdoje“ (Lk 2,30-31).

Taip, broliai ir seserys, Jėzus yra kiekvieno žmogaus ir visų tautų išgelbėjimas!

Jį, pasaulio Išganytoją, šiandien prašome, kad saugotų mūsų brolius ir seseris Irake ir Sirijoje, kuriuos taip labai slegia ten vykstantis konfliktas, kurie kartu su kitų etninių ir religinių bendruomenių nariais kenčia brutalius persekiojimus. Kalėdos teatneša viltį pabėgėliams ir iš namų išvarytiems žmonėms, vaikams, suaugusiems ir seniems, tame regione ir visame pasaulyje; abejingumą tepaverčia artumu, atmetimą – svetingumu, kad visi, kas šiandien kenčia, sulauktų būtinos humanitarinės pagalbos ir galėtų iškęsti žiemos šaltį, kad galėtų sugrįžti į savo šalis ir oriai gyventi. Viešpats teatveria širdis ir tepripildo jas pasitikėjimo, tepadovanoja taiką Artimiesiems Rytams, ypač palaimintai savo gimtajai žemei, teremia pastangas visų besirūpinančių, kad vyktų Izraelio ir palestiniečių dialogas.

Jėzus, pasaulio Gelbėtojas, tepažvelgia į kenčiančius Ukrainoje ir tepadeda tam mylimam kraštui įveikti įtampą, nugalėti neapykantą ir smurtą, paskuti nauju susitaikinimo ir brolybės keliu.

Kristus Išganytojas tepadovanoja taiką Nigerijai, kur irgi liejamas kraujas ir žmonės pagrobiami, laikomi įkaitais ir žudomi. Meldžiu taikos ir kitoms Afrikos žemyno šalims. Ypač galvoju apie Libiją, Pietų Sudaną, Centrinės Afrikos Respubliką, įvarius Kongo Demokratinės Respublikos regionus, ir visus kas turi politinę atsakomybę prašau imtis dialogo, kad būtų įveiktas susipriešinimas ir kuriamas tvarus broliškas sambūvis.

Jėzus tegelbėja vaikus, taip dažnai tampančius smurto, prekybos žmonėmis aukomis, verčiamus būti kariais. Tepaguodžia praėjusią savaitę Pakistane nužudytų vaikų šeimas. Tebūna artimas visiems kas kenčia dėl ligų, visų pirma dėl Ebolos epidemijos, ypač Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje. Nuoširdžiai dėkodamas visiems, kas drąsiai globoja ligonius ir jų šeimas, dar kartą prašau, kad būtų garantuota slauga ir būtina terapija.

Kūdikis Jėzus. Šiandien mano mintyse nužudyti ir skriaudžiami vaikai, taip pat ir pasaulio šviesos neišvydusieji, nesulaukę tėvų meilės, palaidoti gyvybės nemylinčios kultūros egoizme, taip pat ir tie vaikai, kuriuos karai ir persekiojimai pavertė benamiais, bombardavimų metu žuvę vaikai, taip pat ir toje šalyje, kurioje gimė Dievo sūnus. Ir šiandien šaukia jų bejėgė tyla persekiojama Erodo kalavijo. Jų kraujyje matome šiuolaikinių Erodų šešėlį. Kiek daug ašarų matome šiemet per Kalėdas kartu su verkiančio Jėzaus ašaromis.

Brangieji broliai ir seserys, Šventoji Dvasia šiandien teapšviečia mūsų širdis, kad Betliejuje Mergelės Marijos pagimdytame Kūdikėlyje Jėzuje atpažintume kiekvienam iš mūsų, kiekvienam žmogui ir visoms pasaulio tautoms Dievo duotą išganymą. Kristaus galia, kuri yra išvadavimas ir tarnavimas, tepasiekia visus kas kenčia dėl karų, persekiojimų ir vergystės. Dieviškosios galios gerumas tesušildo susitingusias širdis vyrų ir moterų, pasidavusių supasaulėjimui ir abejingumui, abejingumo globalizacijai. Jo išganingoji galia ginklus tepaverčia noragais, naikinimą – kūrimu, neapykantą – meile ir gerumu. Tuomet su džiaugsmu galėsime tarti: „Mūsų akys išvydo Tavo išgelbėjimą“.

Su šiomis mintimis, visiems linkiu džiugių Kalėdų!

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra