Kalėdų dovana bibliotekai: rusų literatūros naujienos

Autorius: Data: 2012-12-13 , 15:46 Spausdinti

Aldona JELENIAUSKIENĖ, Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė, Vilnius

2012 m. gruodžio 12 d., trečiadienį, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka sulaukė Kalėdų dovanos iš 40 pagrindinių Rusijos leidyklų. Rusijos leidyklų asociacija perdavė apie tris šimtus leidinių rusų kalba. Kolekcijoje – rusų klasika, populiariausi rusų rašytojų naujai išleisti informaciniai, enciklopediniai leidiniai istorijos, gamtos, kultūros tema, vaikiška literatūra. Nemažai ištaigingų, puošnaus ir didelio formato leidinių, išsiskiriančių titulinių lapų meniškumu, aukšta poligrafijos kokybe.

Vilnius – spalvingas daugiatautis miestas. Jame gyvena įvairių tautų žmonės. Mūsų biblioteka pagal galimybes komplektuoja fondą įvairiomis kalbomis. Tačiau Lietuvos rusai – pati didžiausia etninė grupė dabartinėje Lietuvoje, ją sudaro apie 8,7procentai visų Lietuvos gyventojų (apie 308 000 žmonių). Šios tautinės grupės indėlis į Lietuvos kultūrą didelis, tačiau apie Lietuvos rusų kultūrą, literatūrą nepakankamai žinome arba esame primiršę. Dėkojame už galimybę mūsų skaitytojams, naujai atrasti rusų literatūros klasikus ir šiuolaikinius rusų rašytojus “,- atidarydamas dovanotų leidinių parodą kalbėjo Vilniaus apskr. A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius Petras Zurlys.

Knyga – ne tik jos turinys. Tai jausmas, malonumas, kurį patiria kiekvienas skaitytojas, sklaidydamas knygos lapus. Šiandien į Vilnių atkeliavo ne tik knygos. Susitikti su Vilniaus miesto skaitančia bendruomene atvyko rašytojas, profesorius, Literatūros instituto Literatūros meistriškumo katedros vedėjas Sergejus Jesinas, profesorius, pedagogikos ir filologijos mokslų daktaras Jurijus Prochorovas, Rusijos knygų leidyklų asociacijos prezidentas Konstantinas Čečenevas, Lietuvoje gyvenantys: rašytojas, literatūros kritikas Algimantas Bučys ir vertėjas Georgijus Efremovas“,- pabrėžė pagrindinis šios akcijos iniciatorius, istorijos mokslų kandidatas, „Ves mir“ leidyklos direktorius Zimarinas Olegas Aleksandrovičius.

Susipažinę su dovanota kolekcija, susirinkusieji įsijungė į atvirą, nuoširdų ir aktyvų pokalbį su žiūrovais. Diskusiją moderavo filologijos mokslų daktarė iš Sankt Peterburgo Ana Golubeva.

Padovanoti leidiniai Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojus pasieks kitų metų sausio mėnesį ir bus skolinami į namus.

Gerdos Putnaitės nuotr.

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra