Kalbos premija – Vaclovui Aliuliui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 10 d. kunigui Vaclovui Aliuliui bus įteikta Nacionalinė kalbos premija. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija šių metų premiją skiria už kunigo labdaringą veiklą Atgimimo priešaušriu ir jo laikotarpiu, katalikų periodikos organizavimą, taip pat už kūrybingą, moksliškai pagrįstą publicistiką, už liturginės lietuvių kalbos kūrimą ir diegimą, socialinio ir humanitarinio lietuvių kalbos žodyno brandinimą, jos sintaksės tobulinimą.
 
Kalbos premija teikiama nuo 2004 metų, kai buvo pradėta įgyvendinti lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo 100–mečio minėjimo programa. Premija įteikiama tradicinio teminio „Kalbos vakaro“ metu. Šių metų vakaras „Kalba Mažoji Lietuva“ įvyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Renginys skiriamas pristatyti būsimų Kristijono Donelaičio 300–ųjų metinių minėjimo programą. Renginio režisierius – Vytenis Pauliukaitis.
 
Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija visuomeniniu statusu veikia nuo 2003 m., kuria ir įgyvendina temines lituanistinio paveldo įprasminimo programas, svarsto ir teikia Seimui, Vyriausybei pasiūlymus priimant sprendimus, susijusius su lituanistinio paveldo tyrinėjimais, informacijos kaupimu, objektų priežiūra.
 
www.delfi.lt
 
K. Čakovskio nuotr.
 
Nuotraukoje: Lietuvos nacionalinė filharmonija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra