Pagrindinis puslapis Reklama Kalbamės su specialistu: 9 dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie estetinį plombavimą

Kalbamės su specialistu: 9 dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie estetinį plombavimą

Kalbamės su specialistu: 9 dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie estetinį plombavimą

PR

Šypsena Jums yra tabu, kadangi baiminatės, jog negražūs dantys gali atgrasyti pašnekovą? Tokiu atveju kiekvieną kartą, kai tik norite šypsotis – siūlome ne burną dengti delnu, tačiau kreiptis į specialistą, kuris gali padėti pageltusius, nuskilusius, karieso pažeistus dantukus padaryti tarsi „naujus“. Svarbiausia, kad jie ne tik bus gražūs, tačiau ir atrodys natūraliai.

Kadangi estetinis plombavimas daugeliui girdėta, tačiau ne iki galo suprantama paslauga – kalbamės su specialistu, kuris paaiškins svarbiausius niuansus susijusius su šia greita, gana paprasta ir beveik 100 % puikų rezultatą garantuojančia procedūra.

  1. Kada reikalingas estetinis plombavimas?

Nors priežasčių yra daug, tačiau dažniausiai pacientai į specialistus kreipiasi tada, kai tenka tvarkyti krūminius arba priekinius dantukus. Žinoma, estetinis plombavimas yra susijęs su netenkinančiu vaizdu, tačiau kartais juntamas ir nemalonus skausmas (tokiu atveju reikia tikrinti, ar nėra danties audinių pažeidimų). Tenka tvarkyti tarpus tarp dantų, jie gali būti patamsėję, taip pat – dažnai koreguojama netaisyklinga dantų forma, gali tekti tvarkyti senus, neestetiškai atrodančius anksčiau darytus plombavimus, galima ir dantų sangrūda bei kitos problemos, kurios pašalinamos estetinio plombavimo metu.

Žinoma, kai kuriems atrodo, kad estetika nėra verta investicijų. Juk kol danties neskauda, tol neverta jo tvarkyti, taip? Mes su tuo nesutiktume. Negraži šypsena gali kelti socialinį diskomfortą, taip pat, žmogus blogai jaučiasi, tai gali net užkirsti kelią profesinėje veikloje. Galiausiai, nuskilusio danties tvarkymas yra būtinas, kadangi atviri nervai – tolimesnių problemų priežastis.

  1. Ar dantų plombavimas su dentaliniu mikroskopu – geriausias pasirinkimas?

Estetinis dantų plombavimas atliekamas su labai skirtinga įranga, naudojant skirtingas priemones, žinoma, viskas priklauso nuo kiekvienos situacijos individualiai.  Rinkitės klinikas, kuriose procedūros atliekamos tik su inovatyvia technika, kadangi taip pasiekiamas ne tik maksimaliai geriausias, tačiau taip pat ir dantims sveikiausias rezultatas.

Dantų plombavimas naudojant dentalinį mikroskopą šiuo metu dažnai vadinamas geriausiu pasirinkimu. Kodėl? Išskiriami šie privalumai:

  • Sėkmingai diagnozuojami pažeidimai, kurie nematomi vizualiai, tad taip pasiekiamas aukštesnis gydymo lygis.
  • Po atliktos procedūros nereikalingas joks papildomas gydymas, jokia priežiūra. Valykite sutvarkytus dantis taip pat, kaip ir likusius. Žinoma, reikia prižiūrėti ne tik dantis, tačiau ir visą burnos ertmę. Tuomet neteks greitai vėl apsilankyti pas specialistą.
  • Šio tipo įranga gali padėti medikui geriau matyti pažeidimus, taip pat – įvertinti galimą dantuko tvarkymo procedūrą. Tuomet ir rezultatas patrauklesnis.
  • Su šia įranga sėkmingai pašalinami ir seni plombiniai užpildai, kurie ne tik neestetiškai atrodo, tačiau taip pat ir netinkamai apsaugo dantis.
  • Poliruojami dantys atrodo gražiai, tačiau svarbiausia – natūraliai.
  • Ir daugelis kitų naudų.

Žinoma, paprastesnės įrangos taip pat geras pasirinkimas. Juk estetinio plombavimo metu gana daug atsakomybės „krenta“ ant specialisto rankų. Būtent jo darbas – gražus rezultatas.

  1. Ar verta estetiniu būdu plombuoti ir krūminius dantis?

Iki šiol gana dažnai galvojama, kad estetinis plombavimas yra tinkamas pasirinkimas tik priekiniams dantims, kadangi jie vizualiai matomi labiausiai, tad ir pacientai juos susitvarkyti dažniausiai yra labiausiai suinteresuoti.  Visgi, svarbu nepamiršti ir krūminių dantų, kuriems estetinis plombavimas reikalingas ne tik dėl išvaizdos, tačiau ir dėl funkcionalumo. Jeigu tarp dantų bus didelis tarpas – kramtymo procesas gali būti ne toks funkcionalus, o tai dažniausiai sukelia didesnes dantų problemas. Tarpdančiuose gali kauptis maisto likučiai, kurie sukelia uždegimus. Galiausiai, juk kai galima turėti plačią šypseną nuo pradžios iki galo – kodėl gi ne? Kiekvienas pacientas turėtų būti suinteresuotas išsaugoti natūralius dantis. O medikas – viską daryti taip, kad natūralumas būtų ne tik funkcionalus, tačiau ir estetiškai patrauklus.

  1. Ar estetinis plombavimas tinkamas tik tokiu atveju, kai dantų pažeidimai yra maži?

Žinoma, nėra vienareikšmiško atsakymo, kadangi kiekvienas vis kitaip supranta – kas yra maži pažeidimai. Kol vieniems tai tik mikro įtrūkimai, tuo tarpu kitiems tai yra pusę nuskilusio danties. Geriausiai patarti dėl plombavimo gali specialistas, kuris visada stengiasi rasti pacientui tinkamiausią dantukų tvarkymo alternatyvą.

  1. Kokios procedūros atliekamos prieš estetinį plombavimą?

Žinoma, pirmiausia reikia lankytis pas specialistą, kuris apžiūrėjęs gali pateikti rekomendacijas ir tuo pačiu sudaryti nuoseklų gydymo planą. Stengiamasi, kad apsilankymų nebūtų per daug, tačiau kad būtų padaroma viskas, ko reikia, kad paciento šypsena būtų ne tik sveika, tačiau ir graži.

Pirmiausia atliekama detali apžiūra, kurios metu surenkama svarbiausia informacija apie dantų būklę: plombų skaičių bei kokybę, akmenų buvimą, jautrumą bei kitus aspektus. Labai dažnai pirmiausia rekomenduojama atlikti burnos higieną, kadangi jau vien ji padeda šiek tiek pašviesinti dantukus, tad ir plombavimo metu reikia „atsargiau“ rinktis spalvą. Svarbiausia, kad jie atrodytų natūraliai. Su pacientu aptariami lūkesčiai: spalva, forma bei kiti niuansai.

Gana dažnai estetinis plombavimas yra derinamas su protezavimo paslaugomis. Tai aktualu tiems, kurių dantukai yra stipriai pažeisti. Visgi, tokias rekomendacijas teikia specialistas, tad dažnam – jos nėra reikalingos.

  1. Kiek laiko trunka estetinis plombavimas?

Medikai žino, kad pacientai nori kuo trumpesnių apsilankymų ir tuo pačiu tikisi, kad jų bus kuo mažiau. Pati procedūra nėra labai sudėtinga, tad dažniausiai poreikiai patenkinami. Žinoma, kuo situacija yra sudėtingesnė – tuo reikia daugiau vizitų. Kai kuriems užtenka tik vieno (kai, pavyzdžiui, tvarkomas nuskilęs dantis), o kitiems reikia kelių, kurie trunka po porą valandų.

Dažniausiai po atliktos procedūros taip pat reikia sugrįžti pas specialistą apžiūrai, atliekamos korekcijos. Viskas – dėl paciento šypsenos.

  1. Koks yra estetinio plombavimo ilgaamžiškumas?

Estetinio plombavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo kiekvieno paciento. Kuo daugiau ir atidžiau dantukais bus rūpinamasi – tuo jie bus gražesni. Žinoma, sutvarkytas dantis tikrai nenuskils be jokios priežasties, tačiau jeigu neskirsite dėmesio higienai – danties spalva gali kisti, jis gali gesti. Taigi, plombuotoms vietoms taip pat reikia skirti dėmesio, rūpintis jomis taip pat kaip ir visais kitais dantimis. Juolab, valykite ne tik dantukus, tačiau ir visą burnos ertmę.

  1. Kas labiausiai kenkia plombuotiems dantims?

Kaip ir natūraliems, taip ir plombuotiems dantims kenkia panašūs dalykai. Žinoma, rūkymas, gėrimai, kuriuose yra dažiklių, alkoholis, bloga dantų priežiūra, maisto produktai, kuriuose yra daug cukraus bei kiti panašūs gaminiai. Kaip jau minėjome – plombuoti dantys nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Skirkite jiems tiek dėmesio, kiek ir natūraliems dantims. Svarbiausia, kad tas dėmesys būtų kokybiškas.

  1. Kokios yra estetinio plombavimo alternatyvos?

Tais atvejais, kai estetinis plombavimas Jums neatrodo tinkamas pasirinkimas, tačiau turite estetinių dantų problemų – galima išbandyti breketus arba dantų laminates. Tiesa, tiek vienas, tiek kitas variantas yra brangesnis nei plombavimas, tad siūlome, jeigu tik leidžia galimybės – pirmiausia rinktis estetinę dantukų tvarkymo galimybę.

Naujienos iš interneto