Kaišiadorių rajono mokiniai dalyvavo Etnokultūrinėje viktorinoje

Autorius: Data: 2015-10-09 , 13:22 Spausdinti

Kaišiadorių rajono mokiniai dalyvavo Etnokultūrinėje viktorinoje

Jovita Skardžiūtė, Kultūrinės veiklos vadybininkė viešiesiems ryšiams

Lietuvos liaudies buities muziejuje spalio 8 dieną susirinko moksleiviai iš Kaišiadorių rajono mokyklų į XVIII-ąją Etnokultūrinę viktoriną, kurios šiųmetinė tema buvo „Vienas vardas – Lietuva“. Viktorinoje teko pasukti galvelę ir atsakyti į paruoštas muziejininkų užduotis septynioms komandoms, atvykusioms iš Kruonio gimnazijos Kalvių skyriaus mokyklos, Antakalnio ir  Pravieniškių S. Tijūnaičio pagrindinių mokyklų, Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos, Palomenės pagrindinės mokyklos bei A. Brazausko ir Kruonio gimnazijų.

Visos komandos paruošė namų darbą – prisistatymą. Mokiniai buvo kūrybingi – dainavo, deklamavo eilėračius, buvo kas ir tarmiškai anekdotus pasakojo. Po prisistatymų, mokyklų atstovai stropiai atsakinėjo į klausimus, turėjo parodyti senovinius daiktus, tokius kaip: skilandžių džiovyklę, indą blynų tešlai maišyti ar pintinę riešutams laikyti. Komandoms teko atpažinti penkių etnografinių regionų moteriškus tautinius kostiumus, kuriais apsirengusios buvo viktorinos organizatorės bei komisijos narės. Kol komandų sirgaliai bėgo į Žemaitijos ir Suvalkijos regionus surašyti regionų skirtumus ir papildomai uždirbti taškų, septynios komandos atliko kitą užduotį – kūrė odes etnografiniams regionams, kuriose turėjo paminėti duotus tarmiškus žodžius.

Užduotis vertino patyrę komisijos nariai: Dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, muziejaus direktoriaus pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei, Janina Samulionytė, buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja, Jovita Skardžiūtė, kultūrinės veiklos vadybininkė viešiesiems ryšiams ir Kristina Dzeventlauskienė, Kaišiadorių kultūros ir švietimo paslaugų direktorė.

Mokiniams bei mokytojoms už gerą pasirodymą buvo įteikti prizai – padėkos bei knygos. Prizais pasirūpino Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centras. Dėkojame visiems už dalyvavimą ir laukiame Jūsų kitais metais!

Liaudies buities muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra