Kaip derėtų prižiūrėti miegamąjį?

Autorius: Data: 2019-08-22 , 16:18 Spausdinti

Kaip derėtų prižiūrėti miegamąjį?

 

PR

Miegamojo zona yra ta vieta, kurioje gera pailsėti po ilgo, darbų pilnos dienos. Visgi, kuomet kambarys nėra tinkamai prižiūrimas, jame ne tik ne taip malonu būti bei gerai pailsėti, o galima ir pabloginti sveikatą. Svarbu ne tik reguliariai palaikyti švarą, bet ir nevengti nuodugnesnio tvarkymosi.

Vedinimas

Optimali kambario temperatūra kambaryje turėtų būti 18–22 laipsniai ir rekomenduojama bent 10–15 minučių vėdinti kambarį. To reikia ne tik siekiant gerai išsimiegoti– kambario vedinimas mažina jame esančią drėgmę, kuri yra palanki terpė dulkių erkėms bei kitiems kenkėjams veistis. Tad vedinant, palaikant sausą orą, temperatūros svyravimą kambaryje, ribojamos palankios sąlygos kenkėjams veistis, o tai lemia geresnę aplinka sveikam miegui.

Augintiniai

Daugelis, kurie turi augintinių namie, neatsispiria ir įsileidžia juos į miegamuosius, ant lovos. Atrodytų, jog tame nieko blogo nėra, tačiau kartu su augintiniais iš lauko atkeliauja daugybė mikrobų, bakterijų, kurie pasilieka kambaryje, ant lovos, ir ilgainiui gali sukelti alergines reakcijas ar rimtesnes sveikatos problemas. Svarbu kaskart gyvūnui grįžus iš lauko, nuprausti jam letenas, kad mikrobai nesklistų ir nesiveistų namuose ir visgi vertėtų neleisti keturkojų į  miegamąją zoną.

Antklodės ir patalynės

Gali atrodyti, jog patalynes ar net antklodes vertėtų skalbti tik purvo dėmėms atsiradus, tačiau tai turėtų būti atliekama reguliariai. Nors ir įprasta manyti, jog dulkių erkutės veisiasi patalynėse, visgi priklausomai nuo antklodės užpildymo, jos taip pat gali veistis ir ten. Kuomet antklodė užpildyta plunksnomis, ten kaupiasi didesnė drėgmė ir tokiu būdu tai tampa palankia vieta dulkių erkutėms veistis. Pasirinkus antklodes pagamintus iš poliesterio, reguliariai atliekant giluminį valymą, galima užtikrinti saugią miego aplinką.

Daugiau apie antklodes bei patalynes rasite čia: nostra.lt

Pašaliniai daiktai

Miegamasis skirtas pailsėti, atgauti jėgas, o visi pašaliniai, su tuo nesusiję daiktai, turėtų būti kituose namo vietose, sandėlyje ar rūsyje. Buitinė technika, dviratis, nebenaudojami ir kaupiami daiktai neturėtų teršti kambario, nes tai ne tik gadina vaizdą, bet ir mažina miego kokybę. Kuomet kambaryje yra minimalus kiekis daiktų, aplinka tampa erdvesnė bei švaresnė, o lemia, ar ryte atsikelsime žvalūs ir pailsėję.

Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra