Kaip atskirti tiesą nuo melo?

Autorius: Data: 2021-05-06 , 13:53 Spausdinti

Kaip atskirti tiesą nuo melo?

www.voruta.lt

Niekada nepailstantys propagandos kūrėjai žaidžia mūsų emocijomis, jausmais, viltimis. Jie kuria manipuliavimo technikas, pramanus ir mitus, naudojasi spragomis, kurias mato mūsų visuomenėje, švietime, politikoje.

Knygoje „Propagandos apsupty“ aprašomos aktualijos – propagandos veikimo būdai pasauliui susidūrus su koronaviruso COVID-19 pandemija ir Baltarusijoje kilus taikioms protestuotojų akcijoms prieš sufalsifikuotus šalies prezidento rinkimų rezultatus.

Knygos „Propagandos apsupty“ autorius dr. Viktor Denisenko, pasitelkdamas akademinės visuomenės, žiniasklaidos atstovus, analizuoja mums visiems, rodos, gerai žinomą propagandos reiškinį, jo tikslus ir grėsmes bei siūlo efektyviausius būdus, kaip su tuo kovoti. Autorius ir ekspertai moko mus būti kritiškus, išmokti atskirti melagingas naujienas ir istorijas nuo tikrų, nes propaganda dažnai yra žudikė, o informacinis karas kartais tampa tikro karo pradžia arba jo dalimi.

Leidėjas – Vilniaus universiteto leidykla. Su knyga kviečia susipažinti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras.

Kaip kilo mintis parašyti knygą apie tokius šviežius įvykius? Kokį vaidmenį informacinis karas atlieka tokiose karinėse operacijose kaip Krymo aneksija? Kokie yra propagandos skleidėjų tikslai? Kokiomis priemonėmis jie naudojasi? Kaip dekonstruoti klaidingus naratyvus?

Atsakymai į šiuo klausimus ir dar daugiau – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaizdo įraše.

Knygos autorių kalbina Nacionalinės bibliotekos vyriausioji tyrėja Silvija Stankevičiūtė.

Vaizdo įrašas https://www.youtube.com/watch?v=lMqv_bwMxMI 

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra