Kaczynskių poros palaikai pašarvoti Prezidento rūmuose

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. balandžio 10-ąją aviakatastrofoje žuvusių Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio ir jo žmonos Marios palaikai pašarvoti Prezidento rūmuose.
 
Tūkstančiai žmonių jau nuo antradienio (2010 04 13) ryto būriavosi prie pastato, kad atiduotų paskutinę pagarbą porai. Karstas su M. Kaczynskos palaikais iš Rusijos į Lenkijos sostinę atskraidintas prieš pietus. Lenkijos vėliava uždengtą karstą oro uoste sutiko jos dukra ir kiti artimieji, praneša agentūra AFP.
 
Pirmoji prie savo motinos karsto suklupo Kaczynskių duktė, o po jos ir prezidento brolis Jaroslaw Kaczynskis. Kai pirmosios šalies ponios palaikai buvo vežami į Prezidento rūmus, gatvėse stovėjo daugybė žmonių. M. Kaczynskos tapatybė buvo nustatyta pagal vestuvinį žiedą.
 
Prezidentūros pareigūnai pranešė esą pasirengę sudaryti sąlygas, kad gyventojų atsisveikinimas su pirmąją šalies pora galėtų vykti dieną ir naktį iki pat valstybinių visų lėktuvo katastrofoje žuvusiųjų laidojimo iškilmių.
 
Kaczynskių porą norima laidoti karališkajame Vavelyje
 
Artimųjų sprendimu, L. ir M. Kaczynskiai amžinojo poilsio turėtų atgulti Krokuvos Vavelyje, šalia Lenkijos karalių.
 
Anksčiau premjero ir prezidento kanceliarijos, koordinuojančios atsisveikinimą su šeštadienio aviakatastrofos prie Smolensko aukomis, pasiūlė Kaczynskių šeimai keletą amžinojo poilsio vietų, viena jų – Varšuvos Šv. Jono arkikatedroje.
 
„Šeimos valia norima poną prezidentą kartu su žmona palaidoti Vavelyje. Būtent šeima sprendžia dėl palaidojimo vietos“, – sakė laikraščiui vienas aukštas Lenkijos politikas.
 
Vavelio katedros administratorius kunigas Zdzislawas Sochackis sako, kad kol kas niekas neinformavo apie prezidentinės poros laidotuves Vavelio katedroje.
 
„Jeigu apie tai bus kalbama, tai bus daroma Krokuvos metropolito kardinolo Stanislawo Dziwiszo, politinės valdžios ir žuvusiųjų šeimos lygiu. Aišku, jeigu tokia bus visų valia, prezidentinei porai atsiras vietos sarkofage Vavelyje“, – teigė katedros administratorius.
 
Politiniuose sluoksniuose neoficialiai kalbama, kad mintis laidoti pirmąją šalies porą Vavelyje kilo žuvusio prezidento broliui Jaroslawui Kaczynskiui. Nuo šio sumanymo jį esą gali atkalbėti tik neigiamas kardinolo S. Dziwiszo požiūris.
 
Pats kardinolas patvirtino, kad vyksta „rimti“ pokalbiai dėl pirmosios šalies poros laidojimo Vavelio kriptoje. Jei tai įvyktų, sarkofagas su Marijos ir Lecho Kačynskių palaikais stovėtų šalia taip pat tragiškai aviakatastrofoje Antrojo pasaulinio karo metais žuvusio generolo Wladyslawo Sikorskio sarkofago.
 
Pirmosios Lenkijos poros laidotuvės vyks sekmadienį Krokuvoje. Šeštadienį Varšuvoje, J. Pilsudskio aikštėje, planuojamos atsisveikinimo su visomis katastrofos aukomis iškilmės. Premjeras Donaldas Tuskas pasirašė įsakymą iš valstybės biudžeto skirti 20 mln. zlotų visų aukų laidotuvėms.
 
Lenkijos prezidento lėktuvas „Tu-154“, kuriuo skrido Lenkijos politinis ir kariuomenės elitas, nukrito netoli Rusijos Smolensko miesto šeštadienio rytą. Žuvo visi 96 juo skridę žmonės. Prezidentas su delegacija skrido į Katynę, kur turėjo dalyvauti Lenkijos karininkų žūties 70-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Lenkijos prezidento ir jo žmonos palaikai pašarvoti Prezidento rūmuose
2. Maria ir Lechas laikyti darnia ir neišskiriama pora

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra