Kačiūniškės dvaro istorija atgijo ir dailininkų darbuose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kauno rajonas, minintis įkūrimo 55-metį, savo teritorijoje skaičiuoja keliasdešimt istorinių architektūros ir etnokultūros paveldo objektų. Tarp jų vienas iš gražiausių – Kačiūniškės dvaras.
 
Menišką jo pristatymą galima pamatyti paveikslų ir fotografijų ekspozicijoje, kuri laikinai įkurdinta rajono savivaldybės rūmuose.
 
Parodoje, kur pristatomi vasarai baigiantis Kačiūniškėse vykusio plenero „Laiko spiralė“ metu sukurti darbai, atgimsta šio dvaro istorija ir dabartis, atsiskleidžia menininkų įspūdžiai.
 
„Momentinis susipažinimas su Kačiūniškės dvaru, jo aplinka, pabendravimas su ten gyvenančiais žmonėmis pasiūlė įvairiausių meninių sprendimų. Mano ir kolegų darbuose yra ne tik architektūra ir dvaro peizažai, bet ir tai, ką įsivaizduojame, kas galėjo būti.
 
Ši vieta menininkams labai įdomi ir žadina kūrybinę vaizduotę“, – įspūdžiais per parodos pristatymą dalijosi dailininkė Agnė Liškauskienė.
 
Grafikas Algimantas Snarskis, parengęs Kačiūniškės dvaro atvirukų ciklą, o parodoje pristatęs paveikslą, žarstė komplimentus Kauno rajonui, kuriame „atgimsta ne tik dideli dvarai, bet norima žmonėms atverti ir mažųjų dvarų erdves. Jos pasižymi savita aura ir tinka kameriniams renginiams“.
 
Parodoje eksponuojami ir Lauros Steponavičiūtės, Odetos Buragaitės, Aistės Raugalienės, Linos Paknytės Šetkuvienės, Eligijos Kustinskienės, Valerijos Gervienės darbai.
 
Viešosios įstaigos Kačiūniškės dvaras direktorė Lina Galdikienė apgailestavo, kad negalėjo parodyti visų plenero dalyvių kūrinių, nes sąlygas diktuoja patalpa, kurioje eksponuojame paveikslai.
 
„Kauno rajone yra ne vienas tiek istorine, tiek architektūrine prasme vertingas objektas. Tai – ir visos Lietuvos istorijos, kultūros dalis. Todėl kartais stebiuosi, kad sulaukiame daug kritikos dėl to, jog norime išsaugoti šį paveldą, prikelti, atverti visuomenei ir kaip kultūrinę vertybę perduoti ateinančioms kartoms“, – teigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.
 
Kelias savaites paviešėjusi savivaldybėje, paroda iškeliaus į Kauno rajono miestelių ir gyvenviečių kultūros centrus bei bibliotekas.
 
Atsiradus galimybei, ekspoziciją numatoma papildyti.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra