Pagrindinis puslapis Reklama Ką daryti, jei kankina nuovargis?

Ką daryti, jei kankina nuovargis?

Ką daryti, jei kankina nuovargis?

Kas iš mūsų nėra jautęs per didelio nuovargio, trukdančio bet kokiai produktyviai veiklai? Tai gali būti nieko rimto nereiškiantis fizinis ar psichologinis reiškinys dėl kurio nereikėtų nerimauti. Tačiau jei nuovargis kankina ilgą laiką, tai gali būti gilesnių fizinių ar psichologinių procesų pasekmė.

Nuovargis, kurio šaknys slypi žmogaus psichologijoje, yra tiek pat dažnas, kaip ir nuovargis dėl fizinių priežasčių. Nuovargis labai dažnai yra sukeliamas streso, nerimo, nemigos ar valgymo sutrikimų. Jis taip pat gali atsirasti dėl gilesnių asmenybės sutrikimų. Jei atsiradęs nuovargis nepraeina ilgą laiko tarpą ir įtariate, kad jis galėjo atsirasti dėl vienokių ar kitokių psichologinių priežasčių, tokiais atvejais rekomenduojama kreiptis į psichologą ar psichoterapeutą.

Kai nuovargio simptomus galima suvesti į biologinius procesus, su juo tvarkytis yra daug lengviau. Labai dažnai gali užtekti nedidelių gyvenimo būdo pakeitimų ar tiesiog kurso maisto papildų arba vitaminų.

Apžvelkime dažniausiai pasitaikančias nuovargio priežastis ir jų sprendimo būdus. Kartais nuovargio simptomus galima išsispręsti namų sąlygomis, tačiau visada rekomenduojama pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, kuris gali paskirti tyrimus ir gydymą.

Anemija arba mažakraujystė yra viena dažnesnių nuovargio priežasčių. Ji kyla dėl nepakankamo geležies kiekio organizme, todėl kartais dėl šios problemos kylančio nuovargio simptomus galima pašalinti kurį laiką vartojant geležies papildus.

Vitamino D trūkumas yra dar vienas maistinių medžiagų disbalanso sukelto nuovargio pavyzdys. Jis gali kilti dėl to, jog lauke nėra praleidžiama pakankamai daug laiko, kas organizmui neleidžia pasigaminti pakankamo kiekio vitamino D saulės spindulių dėka. Vitamino D trūkumo sukeliamo nuovargio simptomai dažniausiai pasireiškia žiemą, kai saulės spindulių yra objektyviai mažiau, o žmogaus kūnas slepiasi po keliais sluoksniais drabužių. Šią problemą nesunku išspręsti vitamino D papildų pagalba arba vartojant žuvų taukus, kurių sudėtyje dažniausiai yra pakankamai vitamino D.

Magnio trūkumas taip pat gali sukelti nuovargio simptomus, nes ši medžiaga yra būtina normaliai medžiagų apykaitai ir energijos išskyrimui organizme.

Nuovargis taip pat gali būti sukeliamas netinkamo gyvenimo būdo. Per didelis alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas, rūkimas, nepakankamas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba – visa tai gali labai reikšmingai prisidėti prie nuovargio simptomų atsiradimo ir bendros savijautos pablogėjimo. Prasta mityba yra ypač dažna nuovargio priežastis, nes būtent su maistu mes gauname organizmui būtinas maistines medžiagas. Kaip rašėme prieš tai, nepakankamas kai kurių medžiagų kiekis organizme yra viena pagrindinių nuovargio priežasčių.

Nepakankamą gaunamų maisto medžiagų kiekį galima pakoreguoti maisto papildų ir vitaminų pagalba, tačiau visada rekomenduojama bandyti atlikti būtinus mitybos pokyčius. Kartais jų gali nepakakti ir bent jau kurį laiką gali reikėti vartoti atitinkamus maisto papildus, kurių galite rasti čia. Bet jei nuolatinis maisto papildų ar vitaminų vartojimas neskamba gundančiais, pasistenkite atlikti reikiamus gyvenimo būdo pokyčius: stenkitės valgyti maistingą maistą, praleisti pakankamai laiko lauke ir užsiimti fiziškai aktyvia veikla.

PR

Naujienos iš interneto