Ką būtina žinoti apie sienų šiltinimą iš vidaus?

Autorius: Data: 2018-10-30 , 16:20 Spausdinti

Ką būtina žinoti apie sienų šiltinimą iš vidaus?

PR

 

Namų sienų šiltinimo būdų yra be galo daug, bet vis daugiau ir daugiau žmonių nori apšiltinti savo būsto sienas iš vidaus. Tačiau labai daug namų šeimininkų nepagalvoja, kaip reikia šiltinti namų sienas iš vidaus? Kokias medžiagas pasirinkti, kokios dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti, kad po kelių metų nereiktų kartoti viso šio proceso?

Vienas populiariausių šiltinimo būdų yra šiltinimas akmens vata, tačiau patys ekspertai nepataria šiltinti namo sienos iš vidaus. Šį sprendimą dažniausiai priima šį sprendimą kai reikia šiltinti daugiabučio galinę sieną. Tam geriausiai tinka Rockwool vata arba akmens vata, bet taip pat dažnai yra naudojamos neoporo plošktės, kurios neleidžia kambario kampuose susidaryti kondensatui ir veistis mikromicetams. Jei gyvenate sename bute, sienų šiltinimas yra būtinas, kadangi sovietmečiu pastatytų sienų izoliacinės savybės yra tiesiog siaubingos. Labai dažnai nepatariama šiltinti buto sienų iš vidaus, kadangi labai sumažėja patalpos plotas, o nekokybiškas šiltinimas pritraukia labai daug šlykštaus, nepageidaujamo pelėsio. Jeigu šiltinate sienas akmens vata arba Rockwool vata, nepamirškite, kad taip pat turite šiltinti ir ribas tarp lubų ir gretimų sienų. Visos šiltinimo medžiagos yra efektyvios, tačiau tik tada, jei šiltinimas yra atliekamas profesionaliai ir tinkamai.

Jei šiltinate sieną iš vidaus, ją labai lengvai gali paveikti oro pokyčiai išorėje. Naujas šilumos sluoksnis trukdo į sieną patekti senam šilumos kiekiui. Šiltinamai sienai susijungus su šalia esančiomis konstrukcijomis, jos yra vėsinamos ir kaupiasi nelaukiamas vandens kondensatas bei iš vidaus ima kauptis pelėsis. Dėl drėgmės labai lengvai ima irti sienos, o atšilus orams jos nesugeba išdžiūti net ir šiltu metų laiku. Tai tik dar labiau slopina šilumine izoliacija, kuria puikias sąlygas pelėsiui, tad toks apšiltinimas tikrai jums tarnaus neilgai.

Sienų šiltinimas iš vidaus yra vienas prasčiausių šilumos izoliacijos būdų, tačiau kai nėra kito pasirinkimo, gerai atliktas sienų šiltinimas akmens vata taip pat gali sukurti solidžią šilumos izoliaciją. Šiltinant sienas iš vidaus taip pat dažnai trukdo įvairiausi elektros laidai, apšvietimas, šildymo prietaisai, pasitaikantys mūsų kelyje. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog apšiltinti sienas iš vidaus yra daug paprasčiau, tačiau dėl šių niuansų, dažniausiai situacija būna visiškai kitokia. Norint gerai ir kokybiškai apšiltinti sienas iš vidaus, kartais net tenka gerokai nuardyti grindų apdailos sluoksnį. Visa žala padaryta interjerui kainuos didelius pinigus, o suklysti ir netinkamai apšiltinti sieną yra vieni juokai. Norint gerai ir tinkamai apšiltinti namų sienas iš vidaus, dažniausiai rekomenduojamas šiltinimas akmens, Rockwool vata. Šiltinti sienas iš vidaus nėra pats protingiausias sprendimas, tačiau jei neturite kito pasirinkimo, pasistenkite, kad darbas būtų atliktas kuo profesionaliau.

 

Naujienos ReklamaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra