Ką 2010-ieji atneš Benediktui XVI?

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Benedikto XVI laukia keturios užsienio kelionės ir primą kartą vyksiantis Vidurio Rytų sinodas

2010-iej, ko gero, bus intensyviausi per visą Benedikto XVI penkiametį pontifikatą.

Popiežius, kuriam balandžio 16 d. sukaks 83-eji, turės išvykti į keturias apaštalines keliones: į Maltą, Portugaliją, Kiprą ir Jungtinę Karalystę, vadovaus precedento neturinčiam Vidurio Rytų sinodui bei vyks į Turiną, kur bus išstatoma Šventoji Drobulė.

Tai bus ir nekantriai lauktų sprendimų metai, pavyzdžiui, tokių, kaip Jono Pauliaus II beatifikacija. Bus redaguojama popiežiaus knygos „Jėzus iš Nazareto“ antroji dalis, publikuojamas apaštalinis paraginimas apie Dievo Žodį, kuriame apibendrinamos 2008 m. spalį vykusio pasaulio vyskupų sinodo išvados.

Kaip jau buvo atsitikę anksčiau, 2010-ieji galėtų atnešti taip pat ir netikėtų sprendimų tokiomis šiam pontifikatui svarbiomis temomis, kaip siekis vienybės su kitų konfesijų krikščionimis arba kitų religijų išpažinėjais, ypač žydais ir musulmonais.

Vienas iš įvykių, ryškiai paženklinantis šiuos metus, numatytas jau sausio 17 d., kai popiežius pirmą kartą aplankys Romos sinagogą. Šis susitaikymo gestas bus padarytas, nepaisant aštrios kritikos, kurią tam tikrų sektorių žydai išsakė popiežiui dėl Pijaus XII herojiškų dorybių pripažinimo.

Vidurio Rytų metai

Apžvelgdamas 2009-uosius kartu su savo bendradarbiais Romos kurijoje, Benediktas XVI ypač prisiminė Afrikos sinodą bei savo, kaip popiežiaus, pirmąją kelionę į šį kontinentą praėjusį kovą. Anot popiežiaus, praėjusieji buvo metai „Afrikos ženkle“.

Ko gero, galima sakyti, kad 2010-ieji bus „Vidurio Rytų ženklas“, kadangi spalio 10–24 d. popiežius sukvietė šio itin neramaus planetos taško vyskupus apsvarstyti temą „Katalikų Bažnyčia Vidurio Rytuose: bedrystė ir liudijimas. Visi įtikėjusieji buvo vienos širdies ir vienos sielos. (Apd 4, 32)“.

Sinodo gairės („Instrumentum laboris“) Šventajam Tėvui bus įteiktos Kipre, kur jis lankysis birželio 4–6 d.

Vizitas Kipre yra strategiškai svarbus, nes paliečia šiam pontifikatui itin svarbias temas, tokias kaip dialogas su vietos ortodoksų Bažnyčia, kuri, išrinkus arkivyskupą Chrizostomą II, tapo galingu ekumenizmo motoru, ir su Islamu, – šioje padalytoje saloje gyvena daug turkų.

Kitos kelionės

Pirmoji kelionė, į kurią balandžio 17–18 d. išvyks Benediktas XVI, atves jį į Maltą, kur šiais metais bus švenčiamas 1950-sis apaštalo Pauliaus skendimo tame archipelage jubiliejus. Anot tradicijos, Apaštalų darbų knygoje aprašytieji įvykiai nutiko 60 m. po Kr., Pauliui keliaujant į Romą. Tautų Apaštalas buvo vietos žmonių priimtas ir pasiliko Maltoje apie tris mėnesius.

Gegužės 13 d. popiežius Josephas Ratzingeris švęs liturginę Dievo Motinos šventę Fatimos šventovėje, praėjus 93 m. nuo apsiriškimų trims piemenėliams pradžios. Apaštalinės piligriminės kelionės į Portugaliją metu aplankys ir Lisaboną bei Portą.

Pasipildys popiežiaus lig šiol aplankytų įvairių pasaulio šalių Marijos šventovių sąrašas, pradedant nuo Loreto (Italija), Altöttingo (Vokietija), Mariazell‘io (Austrija), Aparecidos (Brazilija), Liurdo (Prancūzija), Mvolyé (Kamerūnas), Pompėjaus (Italija) …

Ketvirtosios šiems metams numatytos užsienio kelionės tikslas yra Jungtinė Karalystė: nors dar nepaskelbta oficiali data, numatoma, kad vizitas galėtų įvyktų rugsėjo 17-19 dienomis.

Kelionės metu popiežius turėtų paskelbti palaimintuoju Johną Henry Newmaną (1801–1890), intelektualą anglikoną, kuris atsivertė į katalikybę, o vėliau tapo kardinolu.

Vizitas, tikėtina, susilauks stipraus ekumeninio atgarsio, ypač dėl dokumento „motu proprio“, paskelbto spalio 20 d., kuriame numatoma galimybė į Katalikų Bažnyčią priimti anglikonų bendruomenes, norinčias grįžti į visišką bendrystę su Romos vyskupu.

Vizitai Italijoje ir kiti susitikimai

Šiems metams Šventasis Tėvas numatė keturias sielovadines keliones Italijoje. Pirmoji – apsilankymas Turine, kur jis melsis prie Šventosios Drobulės gegužės 2 d. Relikviją numatoma išstatyti viešai balandžio 10 – gegužės 23 d. (http://www.sindone.org).

Liepos 4 d. lankysis Sulmona vietovėje (Aquila miestas), kur bus minimas 800-sis popiežiaus Celestino V (mirusio 1296 m.) gimimo jubiliejus. Celestinas V yra vienas iš nedaugelio per visą Bažnyčios istoriją atsistatydinusių popiežių.

Rugsėjo 5 d. popiežius aplankys Carpineto Romano (Karpineto Romano), esantį Romos provincijoje, kur rengiamasi paminėti popiežiaus Leono XIII 200 metų gimimo jubiliejų.

Kita kelionė Italijoje numatyta spalio 3 d. – Palerme popiežius dalyvaus dviejuose Bažnyčiai didžiausioje Viduržemio jūros saloje svarbiuose susitikimuose: su šeimomis ir jaunimu.

2010 metų programoje tarp kitų įvykių vienas iš svarbiausių bus Kunigų metų užbaigimas, kuris įvyks Romoje birželio 9-11 d.

Kviesdamas į šį susitikimą viso pasaulio kunigus, popiežius ragina taip pat ir visus pakrikštytuosius paliudyti visos Bažnyčios meilę savo kunigams.

Jono Pauliaus II beatifikacija?

2010 m. galėtų įvykti ir Jono Pauliaus II beatifikacija. Tačiau tam reikėtų, kad pasistūmėtų į priekį procesas, numatantis stebuklo pripažinimą. Pagal dabar galiojančią šventųjų skelbimo tvarką, būtina, kad stebuklą pripažintų pirmiausiai mokslinė komisija, paskui teologų, kardinolų ir vyskupų komitetas ir galiausiai pats popiežius.

Kol kas neįmanoma numatyti tikslesnės datos, nes, kaip aiškino įvairūs šaltiniai Vatikane, reikia leisti, kad procesas vyktų įprastine tvarka.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra