K. Zimblytės ir G. Trimako jungtinė paroda

Autorius: Data: 2011-03-04, 15:23 Spausdinti

2011 m. kovo 3-19 d. Lietuvos aido galerijoje (Žemaitijos g. 11) veikia Kazės Zimblytės ir Gintauto Trimako jungtinė paroda „Laikas ir erdvė“.

K. Zimblytė (1933-1999) Tapyba/Juostos/Piešiniai/Monotopijos

G. Trimakas Fotografija/Instaliacija

Kazė Zimblytė (1933-1999) ir Gintautas Trimakas (1958), nors skirtingų kartų menininkai, abu minimalistinės krypties atstovai, panašiai matė (mato) ir suvokė (suvokia) pasaulį, buvo (yra) neabejingi vienas kito kūrybai. Šioje parodoje, surengtoje Kazimierinių proga, eksponuojami darbai dar kartą susilieja į vienį, kaip ir kitados, dar esant gyvai Kazei.

Panaši estetikos samprata ir išraiška tobulai sujungia dviejų autorių kūrinius. Šis harmoningas ryšys leidžia žiūrovui įžvelgti nepasakytą, tik nujaučiamą paslaptį. Kazės monochrominė tapyba, juostos tarsi savotiškos fotografijos, Gintauto fotografijos tarsi koliažai ar peizažai, viskas jose pateikiama taip paprastai, kad net nustembi. Nekonkretumas, kažkur pagautas daikto fragmentas, juostos be pradžios ir pabaigos, tyla tapybos darbuose, ramybės taškas, iš kurio randasi savotiškas ritmas, rezonuojantis su žiūrovu nepastebimai, tarsi kviesdamas jį prisiliesti prie paslapties.

Dailininkų bandymas matyti giliau, už daiktų ar reiškinių, praveria duris į kažką didesnį, pilnesnį, kas pakylėja jų kūrybą, virš buities link būties.

Ieva Meilutė-Svinkūnienė, Kuratorė, projektų koordinatorė, Lietuvos fotomenininkų sąjunga/ Lithuanian Photographers Association, tel. +370 52 685633, mob. + 370 618 37520, www.photography.lt

Parodos , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra