K. Plateliui ir V. Daujotytei įteiktos premijos

Autorius: Data: 2011-01-06, 16:56 Spausdinti

Tradiciškai per Tris karalius (2011 01 06) pagerbtas Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas. Taip pat įteikta pirmoji LATGA-A premija.

Šįkart Lietuvos rašytojų sąjungos (LRS) premija už didelės vertės literatūros kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus, įteikta poetui, vertėjui Kornelijui Plateliui.

Šventiniame ketvirtadienio vakare laureatas 3 tūkst. litų premija apdovanotas už praėjusiais metais pasirodžiusį aštuntąjį eilėraščių rinkinį „Karstiniai reiškiniai“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Ne tik poetas, bet ir LRS savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius, Meno kūrėjų asociacijos prezidentas K. Platelis kolegų pasveikintas ir artėjančio 60-mečio proga.

„Įdomi poezijos knyga – svarstymo, galvojimo, mąstymo, sąlyčių su tradicija, atskirumo, buvimo savo oloje. Įdomiausia – intonacija; lyg kalbėtų išmintingas ir nuo išminties pavargęs. Gal kiek ja ir nusivylęs“, – apie intelektualiosios poezijos kūrėjo, Nacionalinės premijos ir „Poezijos pavasario“ laureato K. Platelio naujausią rinkinį rašė literatūrologė Viktorija Daujotytė.

Lietuvos rašytojų sąjungos premiją prieš metus už eilėraščių knygą „Aoristas“ pelnęs poetas, eseistas Donatas Petrošius šįkart vadovavo LRS premijos vertinimo komisijai.

Trijų karalių dieną Rašytojų sąjungoje apdovanota ir literatūrologė profesorė Viktorija Daujotytė. Už pernai išleistą monografiją „Tragiškasis meilės laukas“ apie poetą Sigitą Gedą (1943–2008) profesorei įteikta pirmoji Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA-A) premija.

„Knyga parašyta su didžia pagarba talentui, nors joje yra ir tai, kas nėra vien tiktai malonu. Susiformavo kažkokia kalbėjimo gaida, balsas, intonacija, kada ramiai, tyliai, išmintingai galima kalbėti apie viską (…) ir tai nė kiek nemažina nei pagarbos, nei suvokimo lygio“, – apie monografiją yra sakęs literatūros kritikas, LATGA-A prezidentas Valentinas Sventickas.

Kai kurių monografijos skaitytojų teigimu, po paskutiniais gyvenimo metais S. Gedos patirtų tragiškų asmeninių patirčių ir šių įvykių atspindžių spaudoje V. Daujotytės monografija visuomenės sąmonėje viską tarsi grąžina į savo vietas.

www.lrt.lt

Nuotraukoje: K. Platelis

Premijos ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra