K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms – paroda A. Puškino muziejuje

Autorius: Data: 2013-06-21 , 13:41 Spausdinti

Literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose (Subačiaus g. 124, Vilniuje) birželio 25 d. 15 val. atidaroma paroda „Donelaitis ir jo laikas”, skirta lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Ekspozicija pasakoja apie epochą, kurioje gyveno poetas, apie jo gyvenimo kelią, kūrybinę ir visuomeninę veiklą. Parodoje pristatyta unikali medžiaga iš Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejaus, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų: XVIII a. piešinių ir graviūrų kopijos, rankraščiai ir poeto leidiniai įvairiomis kalbomis, ekslibriai ir autografai, knygų iliustracijos ir fotografijos.

Parodos stenduose pasakojama ir apie Kristijono Donelaičio memorialinį muziejų, esantį Čistyje Prudy gyvenvietėje Nesterovo rajone (buvęs Tolminkiemis). Tai Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejaus filialas, atidarytas 1979 metais po karo atstatytoje buvusioje liuteronų bažnyčioje. Joje kadaise K. Donelaitis buvo Tolminkiemio parapijos klebonas, po jos skliautais jis buvo ir palaidotas. Nuo 1998 metų į muziejinį kompleksą buvo įtraukti ir Pastoriaus namai, kuriuose poetas gyveno ir sukūrė savo nemirtingąją poemą „Metai“.

Paroda surengta bendradarbiaujant su Kaliningrado srities Kultūros ministerija ir Lietuvos Respublikos Generaliniu konsulatu Kaliningrade.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

Mažoji Lietuva , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra