K. Čilinskas amžinojo poilsio atguls Palangos kapinėse

Autorius: Data: 2011-05-21, 08:05 Spausdinti

2011 m. gegužės 20 d., penktadienį, vėlai vakare sunki liga pasiglemžė advokato, žmogaus teisių gynėjo, valstybės ir visuomenės veikėjo Kęstučio Čilinsko gyvybę.

Atsisveikinti galima sekmadienį, gegužės 22 d. nuo 10 val. Olandų g. 22 esančiuose Vilniaus laidojimo rūmuose, 6 salėje.

K. Čilinskas bus laidojamas Palangoje. Pirmadienį, gegužės 23 d. 9 val. išvykstama iš Vilniaus. 16 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje už mirusįjį bus laikomos šv. Mišios. Po jų Velionis atguls amžinojo poilsio Palangos kapinėse.

Dirbti ir dirbti tai, kas naudinga žmonėms, – tokio, atrodytų, paprasto principo K. Čilinskas laikėsi visą gyvenimą. Savo, teisininko, profesiją gerbė ir jautė didžiulę atsakomybę. Jo atsidavimas darbui, atjauta, išmintis ir atkaklumas pelnė žinomumą, nuoširdžią pagarbą, meilę, pasitikėjimą ir, žinoma, dar didesnę atsakomybės naštą. Teisininkas neatsisakydavo sudėtingų bylų, imdavosi ginti neišgalinčius susimokėti, teisės srityje dirbo toli gražu ne vien kaip advokatas: taip pat vadovavo Teisės projektų ir tyrimų centrui, buvo dažnai kviečiamas Lietuvos valdžios institucijų kaip teisės ekspertas, rengė ir publikavo studijas, išaiškinimus ir siūlymus dėl teisiškai sudėtingų situacijų, ypač susijusių su viešojo intereso ir žmogaus teisių pažeidimais, stengdavosi informuoti visuomenę. Aktyviai prisidėjo prie Lietuvos teisėkūros, buvo vienas iš teisinės bazės kūrėjų ir, beje, nuolatinis teisinės sistemos kritikas, siekiantis efektyvesnio sistemos veikimo, buvo dirbęs Seime, Vyriausybėje, Seimo Žmogaus teisių gynimo komitete, jam teko ragauti ir universiteto dėstytojo duonos.

Ypatingą dėmesį K. Čilinskas visada skyrė žmogaus teisių gynybai. Praeitų metų pabaigoje Jo apdovanojimų sąrašą papildė Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) skiriamas Žmogaus teisių šauklio apdovanojimas. „Žmogiškai ir pilietiškai jautrus, principingas ir nebijantis viešai išreikšti savo nuomonės, jis jau daugelį metų naudoja savo ekspertines teisės ir žmogaus teisių žinias, kovodamas prieš teisinės ir žmogaus teises gerbiančios valstybės principų laužymą, kviesdamas piliečius bendram darbui Lietuvos labui, gindamas labiausiai pažeidžiamų visuomenės narių teises“, – tuomet argumentavo ŽTSI direktorius Henrikas Mickevičius.

K. Čilinskas išties ne tik gynė, bet ir bandė išjudinti Lietuvos visuomenę, pažadinti ją ir suteikti pasitikėjimo, kovojant ne tik kiekvienam už save, tačiau drauge ginant Lietuvos Konstitucijos nuostatas. Tikėjo, kad pilietinė visuomenė yra didelė jėga, vienintelė jėga, galinti pasipriešinti įžūlėjančiai oligarchinei sistemai, kur viskas perkama ir parduodama iki paskutinio garbės lašo. Paskutinius dvejus metus advikatas dėjo visas pastangas, kad imtų augti aktyvi pilietinė visuomenė, suprantanti savo atsakomybę kuriant demokratinę teisinę valstybę, savąją ir savo vaikų ateitį. Jam, jau vaikystėje maištavusiam prieš neteisybę, buvo sunku matyti valstybę griaunančią moralinę bei teisinę degradaciją, nepaliaujančią sklisti abuojumo, neteisėtumo, piktnaudžiavimų valdžia ir nusikaltimų bei korupcijos gynimo atmosferą.

Viename iš pirmųjų K. Čilinsko vadovauto pilietinio judėjimo mitingų, sukviestame Vilniuje, prie Vinco Kudirkos paminklo, skambėjo varpo dūžiai, kvietę busti, pasiryžti ir ginti savo konstitucines teises. Varpas darsyk tapo simboliu, ne kartą lydėjusiu Jį vadovauto Nepartinio demokratinio judėjimo renginius.

Varpų dūžiai skambės ir palydint K. Čilinską amžinojo poilsio vieton. Nenutils Jo įsiūbuoti varpai, nes jie daužosi širdyse tų, kuriuos Jis padrąsino, apgynė, sušildė paguodos žodžiu, įkvėpė tikėjimo.

Nepartinis demokratinis judėjimas

A. Didžgalvio nuotr.

In memoriam , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra